Kultúra

Nový dokumentárny film zobrazuje tradičný život v Liptovských Sliačoch

Film je vhodný pre odbornú verejnosť z radov etnológie a histórie, ale aj širokú verejnosť, a najmä lokálne spoločenstvo obce.

Kandráčovci vydali nový album Do rána hraj

Skupinu Kandráčovci založil spevák a huslista Ondrej Kandráč v roku 2004, jej prvý názov znel Ľudová hudba Ondreja Kandráča.

Vychádza nová kompilácia Petra Muka s názvom Sny zůstanou

Kompilácia Sny zůstanou predstavuje najväčšie hity Petra Muka a skupín Oceán a Shalom, ktorých bol neodmysliteľnou súčasťou.

Film Šťastný nový rok trhá rekordy návštevnosti

Film Šťastný nový rok vďačí za svoj úspech aj hviezdnemu hereckému obsadeniu, v hlavných úlohách s Táňou Pauhofovou, Gabrielou Marcinkovou, Zuzanou Norisovou, Antóniou Liškovou a Emíliou Vášáryovou.,aktualizované 

Slovenský komorný orchester uvedie Hommage á Bohdan Warchal

Spomienkový koncert sa koná pri príležitosti nedožitých 90. narodenín profesora Warchala, ktoré by oslávil v pondelok 27. januára.

Rok 2020 začne v trnavskom divadle Ostrovského Lesom

Réžie najhranejšej autorovej hry sa ujal podľa informácií marketingovej riaditeľky DJP Lucie Turňovej hosťujúci Vladimír Strnisko.

V Slovenskom rozhlase odhalili bustu Nikola Teslu

Vedec, inovátor a tvorca budúcnosti Nikola Tesla (1856 - 1943) sa okrem iných najviac zaslúžil o vynález prvého masovokomunikačného produktu - rádia.

Jubilujúci choreograf a režisér O. Šoth: Je čas na tému o M. Horákovej

Ondrej Šoth má na svojom konte desiatky choreografií od klasických baletov, cez opery, až po tanečné dielne a tanečné divadlo.

Na obrazovky príde kreslený sitcom o britskej kráľovskej rodine

Vznik seriálu bol inšpirovaný Janettiho humorným účtom na sociálnej sieti Twitter, na ktorom očami princa Georgea vtipne komentuje hlavné udalosti dňa týkajúce sa kráľovskej rodiny a celebrít.

Muzikál Snehová kráľovná pridáva predstavenie v Bratislave

Muzikál Snehová kráľovná Tajomstvo zrkadla čakajú posledné tri predstavenia!

Zomrel známy člen Monthy Python

Jones podľahol komplikáciám spôsobeným zriedkavou formou demencie, ktorú mu diagnostikovali v roku 2015.,aktualizované 

Prvý titul v Štátnej opere Banská Bystrica uviedli pred 60 rokmi

Prvým otváracím titulom divadla bola Eva, operná dráma českého skladateľa Josefa Bohuslava Foerstera.

Trojka vráti na obrazovky kultovú Nemocnicu na okraji mesta

Nemocnica na okraji mesta sa tešila úspechu aj v zahraničí. Divákov v Nemecku seriál z nemocničného prostredia zaujal natoľko, že producenti z Hamburgu iniciovali natočenie ďalších častí.

M. Kňažko sa vrátil do Divadla Na Jezerce, hrá po boku J. Bohdalovej

Divadelná hra, za ktorú americký dramatik získal v roku 1978 Pulitzerovu cenu, ponúka hercom vynikajúce príležitosti a zvraty potvrdzujúce tragikomičnosť textu.

Veľkolepá rocková hudobná show Queen Symphonic

Veľkolepá rocková hudobná show Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience roztočí známe hity už v apríli v Incheba Expo Bratislava!

Divadlo Andreja Bagara v Nitre opäť otvorí svoje zákulisie divákom

Podujatie s názvom Večer v zákulisí zorganizovalo DAB po prvýkrát vlani koncom októbra, keď návštevníci mohli súťažiť v divadelnom kvíze a vypočuť si pesničky v podaní divadelnej retro kapely Živica.

Festival Konvergencie predstaví tvorbu J. S. Bacha

Orgán rozoznie významný nemecký organista Wolfgang Zerer.

Rím F. Felliniho uvedú v digitálne reštaurovanej podobe

Rím je vo Felliniho tvorbe špecifický, jeden z najväčších tvorcov svetovej kinematografie sa v ňom vyznáva z lásky k mestu a jeho obyvateľom, k mestu plnému kontrastov a histórie.

M. Šafárik a I. Kitzberger majú v Bratislave výstavu Svetlo a tieň

Kitzberger je rodák z Nového Jičína s blízkym vzťahom k divadlu. Inšpiráciu čerpá z dramatických sujetov, ale i z divadelných postáv od antiky až po súčasnosť.

Berlinale uvedie dokumentárny film V. Čákanyovej FREM

Ústredným motívom snímky FREM je úvaha, ako bude vyzerať svet, pokiaľ na ňom nebudú ľudia dominovať, či už v dôsledku klimatickej katastrofy alebo nekontrolovateľného rozvoja umelej inteligencie.