Zimné športy

Biatlonová únia potvrdila, že voči prezidentovi sa vedie vyšetrovanie

Švédsky funkcionár sa k podrobnostiam vyšetrovania nevyjadril.

Po dvoch jazdách na MS v skeletone sú na čele Clarkeová a Grotheer

Lídrom mužskej súťaže je na šampionáte v nemeckom Winterbergu domáci pretekár Christopher Grotheer.

J.T. Bö vyhral na MS hromadné preteky a vyrovnal rekord Björndalena

Druhý finišoval prekvapujúco Lotyš Andrejs Rastorgujevs, ktorý mal stratu 15,1 sekundy.,aktualizované

Braisazová-Bouchetová vyhrala hromadné preteky a má tretie zlato

V nedeľu panovalo slnečné počasie s teplotami tesne pod 10 stupňami a slabým vetrom. ,aktualizované

Kriechmayr vyhral super-G v Kvitfjelli, znížil manko na Odermatta

Veľkým prekvapením bolo umiestnenie Pietra Zazziho.,aktualizované

Rakúšanka Venierová triumfovala v super-G v Crans Montane

Venierová dosiahla tretie prvenstvo v kariére v SP, premiérové v superobrovskom slalome.

Domen Prevc triumfoval v nedeľných pretekoch v Sappore

Na druhom mieste sa umiestnil Japonec Rjóju Kobajaši s mankom 3,8 b na víťaza.

Kläbo a Sundlingová zvíťazili v šprinte voľnou technikou SP

Kläbo si pripísal deviate prvenstvo v sezóne a upevnil si červený dres pre najlepšieho šprintéra.

Švédski biatlonisti vyhrali štafetu, Slovákov stiahli z trate

Úvodný úsek nevyšiel najväčším favoritom, Sturla Holm Laegreid mal bilanciu 1+4 a Eric Perrot dokonca 1+6. ,aktualizované

Francúzske biatlonistky získali zlato, Slovenky skončili na 20. mieste

V sobotu vystúpila teplota až na 10 stupňov a pretekárkam sťažil podmienky silný vietor, čo spôsobilo, že už na úvodnej ležke chybovalo veľa pretekárok.

Sarrazin si poranil lýtko a vynechá zjazd v Kvitfjelli

Najhoršie dopadol Adrian Smiseth Sejersted z Nórska, ktorý si pri páde vykĺbil rameno a sezóna sa pre neho predčasne skončila. ,aktualizované

Bassinová zaknihovala v Crans Montane premiérový triumf v zjazde

Program v Crans Montane pokračuje v nedeľu pretekmi super-G (10.30 h).,aktualizované

Hintermann zaznamenal v Kvitfjelli druhý kariérny triumf v zjazde

Priebežný líder celkového poradia Švajčiar Marco Odermatt obsadil siedmu priečku (+0,75) a priblížil sa k zisku malého krištáľového glóbusu.

Čerňanská obsadila v Altenbergu 11. miesto, zvíťazila domáca Nolteová

Dvadsaťjedenročná bobistka figuruje v celkovom poradí monobobov na 15. pozícii, v piatich štartoch nazbierala dokopy 584 bodov.

Špeciálne olympiády usporiadali Zimné národné hry v piatich športoch

Súčasťou Zimných národných hier boli aj nominačné preteky koncom roka 2023 v krasokorčuľovaní a v rýchlokorčuľovaní v Prešove.

Rexová trikrát na druhej priečke v slalomoch v Sappore

Vo všetkých troch prípadoch ju predstihla iba Rakúšanka Veronika Aignerová, ktorú navádza jej sestra Elisabeth.

Gutová-Behramiová vyhrala zjazd Svetového pohára v Crans Montane

Vo švajčiarskom stredisku za ňou so zhodným mankom 21 stotín sekundy skončili jej krajanka Jasmine Fluryová a Cornelia Hütterová z Rakúska.,aktualizované

Skokan Kasai postúpil v Sappore do finále vo veku 51 rokov

Kasai naposledy štartoval v Svetovom pohári v roku 2020.

Rýchlokorčuliar Roest získal zlato na 5000 m na svetovom šampionáte

Na ženskej trati 3000 m triumfovala Irene Schoutenová výkonom 3:57,10 min.

Biatlonisti Francúzska triumfovali v mixe dvojíc na MS

Francúzske duo muselo na ôsmich streleckých položkách dobíjať iba trikrát a v cieli malo náskok 24,6 s pred Talianmi Tommasom Giacomelom a Lisou Vittozziovou, ktorí mali streleckú bilanciu 0+5.,aktualizované

Pre málo snehu zrušili snoubordový slopestyle v Špindlerovom Mlyne

Súťažiť sa malo 15.-16. marca vo freestyleovej disciplíne slopestyle, v ktorej na "sveťákoch" pravidelne reprezentuje Slovensko Samuel Jaroš.

J. T. Bö obhájil zlato na MS vo vytrvalostných pretekoch

Druhý skončil jeho brat Tarjei rovnako s jednou chybou a stratou 58,9 sekundy a bronz získal Nemec Benedikt Doll s mankom 1:53,3 min.,aktualizované

Švajčiar Michel sa zranil počas tréningu, jeho stav je stabilizovaný

Vrtuľník ho transportoval do nemocnice v Drážďanoch, kde podstúpil operáciu.

Beh na lyžiach:Kläbo a Svahnová zvíťazili v šprinte klasicky v Canmore

Svahnová zvíťazila pred Nórkou Kristine Stavaas Skistadovou, ktorá zaostala o 2,13 sekundy. Tretia skončila Švédka Jonna Sundlingová s identickou stratou 2,13 s.

Vittozziová zlatá vo vytrvalostných pretekoch na MS

V utorok neminula ani jeden terč a triumfovala časom 40,02,9 minúty. ,aktualizované

Shiffrinová vynechá aj preteky v Crans Montane

Vo švajčiarskom stredisku sa pôjdu najbližší víkend súťaže v rýchlostných disciplínach, v piatok a sobotu sú na programe dva zjazdy a v nedeľu super-G.

Bronzový Christiansen na MS v biatlone plakal, zomrel mu starý otec

Christiansena na pódiu počas hrania nórskej hymny premohli emócie a z očí sa mu tlačili slzy.

Nóri ovládli stíhacie preteky, titul obhájil Johannes Thingnes Bö

Johannes Thingnes Bö získal na šampionáte už tretiu medailu, v mixe i šprinte si vybojoval striebro.,aktualizované

Biatlonistka Simonová vyhrala po šprinte aj stíhačku

Slovenky do stíhačky nepostúpili.,aktualizované

Riiber získal piatykrát veľký glóbus, vyrovnal rekord

Dvadsaťšesťročný Riiber sa stal najlepším združenárom sezóny aj v rokoch 2019-2022.

Slalom v Soldeu vyhrala Swennová-Larssonová

Líderka celkového poradia Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová v slalome neštartovala.

Biatlonistka Kapustová obsadila v masse 3. miesto, vyhrala Andexerová

Tamara Molentová obsadila 19. miesto a Alžbeta Garguláková skončila na 25. pozícií. Zvyšné Slovenky skončili mimo najlepšej tridsiatky.

Swennová-Larssonová viedla po 1. kole slalomu v Soldeu

Pre slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú sa po zranení na domácom svahu v Jasnej a operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila.

Noel viedol po prvom kole slalomu v Bansku

Druhé kolo bolo na programe o 12.30 h. ,aktualizované

V tímovej súťaži dvojíc v Lake Placid triumfovali Rakúšania

Na druhej priečke boli len o dve desatiny Nemci Philipp Raimund a Andreas Wellinger.

Skistadová a Kläbo zvíťazili v šprinte v Canmore

Tretí skončil Švéd Edvin Anger. Kläbo si pripísal už 75. víťazstvo v SP.

Laegreid získal zlato v šprinte tesne pred obhajcom J.T. Böom

Slovenským reprezentantom sa nedarilo na strelnici. Tomáš Sklenárik i Damián Cesnek spravili po tri chyby a obsadili 72. respektíve 87. miesto. Matej Badáň minul o terč viac a skončil na 92. priečke.,aktualizované

Slovinec Kos zaznamenal v Lake Placid svoj prvý triumf v SP

Lindvik predviedol v druhom kole najdlhší skok 133 metrov a posunul sa o deväť priečok vyššie na bronzovú pozíciu.,aktualizované

Gutová-Behramiová vyhrala v Soldeu a je líderka seriálu

Gutová-Behramiová vyhrala 43. preteky v kariére a deviate v obrovskom slalome.,aktualizované

Odermatt potvrdil úlohu favorita, Andreas Žampa skončil na 24. mieste

Najrýchlejší čas dosiahol Švajčiar Marco Odermatt. Na lídra disciplíny i celkového poradia SP stratil Žampa 3,01 sekundy. ,aktualizované