Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Zimné športy

Nórsky bežec na lyžiach Northug chce naraz trénovať 1000 ľudí

Nórsky bežec na lyžiach získal počas svojej kariéry dvakrát zlato na zimných olympijských hrách a 13 titulov majstra sveta.

Ammann sa 25-krát predstaví na Turné štyroch mostíkov

Ammann počas svojej kariéry získal štyrikrát zlato na olympijských hrách a raz titul svetového šampióna, no triumf na Turné mu v zbierke chýba.

Schwarz triumfoval v piatkovom nočnom slalome

Líder po prvom kole Noël si v druhom držal náskok, ale v strmej pasáži sa nevyhol zaváhaniu a musel sa uspokojiť s druhým miestom.

Vlhová po 30. triumfe v kariére: Práca tímu sa vyplatila

V náročných podmienkach ako predposledná vyšla na trať Vlhová so stratou 17 stotín na Shiffrinovú. Dvadsaťosemročná Slovenka išla od úvodu svoju finálovú jazdu jednoznačne na víťazstvo.,aktualizované

Vlhová pred slalomom v Courcheveli: Cítim sa dobre

Úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne priznala, že má za sebou dobré tréningy a chce predviesť dve najrýchlejšie jazdy.

Víťazky pretekov v Jasnej dostanú korunky od oceňovanej šperkárky

Dobrou správou pre fanúšikov lyžovania je informácia, že do konca roka sa do predaja dostane ešte menší balík lístkov.

Odermatt v Alta Badii zopakoval triumf a upevnil si post lídra

Odermatt si už v prvom kole počínal suverénne, keď so štartovým číslom jedna po rytmickej jazde s minimom chýb stanovil čas, ku ktorému sa jeho konkurenti nedokázali dostatočne priblížiť. ,aktualizované

Odermatt na čele po 1. kole obrovského slalomu v Alta Badii

Na trať sa chystali vyraziť aj dvaja slovenskí reprezentanti, Andreas Žampa mal štartové číslo 44, jeho brat Adam 48.,aktualizované

Dauser a Herrmannová-Wicková sa stali nemeckými Športovcami roka

Herrmannová-Wicková sa rozhodla vo veku 34 rokov ukončiť profesionálnu kariéru po sezóne 2022/23.

Kraft triumfoval v Engelbergu a upevnil si post lídra

Pre Rakúšana to bol už piaty triumf v sezóne.

V úvodných hromadných pretekoch triumfoval Johannes Thingnes Bö

J.T. Bö chyboval na úvodnej ležke a prepadol sa na štrnáste miesto. Postupne sa však vracal na popredné pozície.,aktualizované

Odermatt vyhral obrák v Alta Badii a upevnil si celkové vedenie

Odermatt viedol už po prvom kole o 31 stotín pred Filip Zubčičom, ktorého nakoniec predstihol o 0,19 sekundy. ,aktualizované

Kläbo a Carlová zvíťazili na 10 km klasicky v Trondheime

Kläbo bol prvý na medzičase po troch kilometroch a svoj náskok postupne zvyšoval až do cieľa. ,aktualizované

Víťazný hetrik Braisazovej-Bouchetovej, ovládla aj hromadné preteky

Braisazovú-Bouchetovú nerozhodil ani zaseknutý náboj počas druhej streľby. ,aktualizované

Na Štrbskom Plese triumfovali na 10 km klasicky Renda a Olechová

V ženskej kategórii sa najlepšia umiestnila Barbora Klementová na siedmom mieste.

Brignoneová triumfovala v super-G vo Val d'Isere

Petra Vlhová vynechala rýchlostné disciplíny v St. Moritzi i vo Val d'Isere a do kolotoča SP sa vráti až vo štvrtok, keď sa pôjde vo francúzskom Courcheveli večerný slalom.,aktualizované

Bobistky Čerňanská s Mokrášovou obsadili v Innsbrucku 17. miesto

Pre slovenské reprezentantky to bol prvý tohtosezónny štart v prestížnom seriáli v dvojboboch.

Biatlonista Laegreid nechtiac vystrelil v hoteli, nenastúpi na 15 km

Podľa správ agentúry APA projektil zasiahol stenu a nikoho nezranil.

Odermatt je na čele po 1. kole obrovského slalomu v Alta Badii

Bratia Žampovci sa do druhého kola neprebojovali.,aktualizované

Na Štrbskom Plese triumfovali v šprinte voľne Drahun a Olechová

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnili Matej Badáň na 3. mieste a Alžbeta Garguláková na 5. priečke.

Biatlonistka Braisazová-Bouchetová zvíťazila v stíhačke

Dvadsaťsedemročná Braisazová-Bouchetová odštartovala s náskokom 12 sekúnd pred Nórkou Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou a napriek jednej chybe na prvej položke stále viedla.,aktualizované

Biatlonista J.T. Bö triumfoval v stíhačke a dostal sa na čelo

Ďalšie pódiové miesta obsadili jeho krajania Endre Strömsheim (+24,7 s) a Sturla Holm Laegreid (+29,1).,aktualizované

Tury obsadil na MS v skejtbordingu 10. miesto, tesne mu uniklo finále

Druhý slovenský reprezentant Kristián Nguyen skončil už v kvalifikácii na 113. mieste.

Skokanka Strömová mala ťažký pád v Engelbergu, poranila si koleno

Podľa Medzinárodnej lyžiarskej a snoubordovej federácie (FIS) už opustila nemocnicu a odletela do rodnej krajiny, kde mala absolvovať ďalšie vyšetrenia.

Švédka Anderssonová zvíťazila v skiatlone v Trondheime

Anderssonová bola na čele počas celých pretekov a v polovici si vytvorila viac ako desaťsekundový náskok, ktorý si udržala až do cieľa.

Dominik Paris vyhral zjazd vo Val Gardene

Pre 34-ročného Taliana je to 22. triumf v kariére v SP a 18. v zjazde.,aktualizované

Bobistka Čerňanská skončila v Innsbrucku opäť na 16. mieste

Slovenka tak zopakovala výsledok z piatkových pretekov, ktoré tiež vyhrala nemecká bobistka.

Zrušený super-G žien v St. Moritzi sa uskutoční v Zauchensee

V rakúskom stredisku budú na programe aj preteky v zjazde (13. januára), o deň neskôr sa uskutoční druhý super-G.

Fluryová vyhrala zjazd vo Val-d'Isre

Slovenka Petra Vlhová v sobotu neštartovala a v celkovom poradí SP jej naďalej patrí štvrtá pozícia. ,aktualizované

Nemec Doll vyhral šprint v Lenzerheide, Sklenárik obsadil 77. miesto

Doll predviedol čistú streľbu a v cieli mal čas 23:15,8 minúty.

Kläbo a Skistadová triumfovali v šprinte v Trondheime

Kläbo potvrdil rolu favorita a pripísal si druhé víťazstvo v tejto sezóne.,aktualizované

Kriechmayr vyhral úvodný super-G vo Val Gardene

Preteky museli na dlhší čas prerušiť po páde ďalšieho Rakúšana Andreasa Ploiera, zraneného ho odniesli z trate na nosidlách. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.,aktualizované

Čerňanská obsadila v Innsbrucku 16. miesto, triumfovala Buckwitzová

Na čele celkového poradia SP figuruje po úvodných dvoch súťažiach Američanka Kaysha Loveová, ktorá bola v piatok štvrtá (+0,53).

Šprint v Lenzerheide vyhrala Braisazová-Bouchetová, 41. Kapustová

Jediná Slovenka v štartovom poli Ema Kapustová dosiahla najlepší výsledok v rámci SP. Zastrieľala čisto a vo svojom štvrtom štarte v prestížnom seriáli obsadila 41. miesto.,aktualizované

Organizátori SP v Jasnej dostanú príspevok na úrovni 20% rozpočtu

Petra Vlhová bude súperiť na slovenských svahoch v najprestížnejšom lyžiarskom seriáli 20.-21. januára.

Americký lyžiar Bennett prekvapujúco vyhral úvodný zjazd sezóny

Tridsaťjedenročný Bennett si pripísal druhý triumf kariéry v prestížnom seriáli. Prvý zaznamenal rovnako na zjazdovke Saslong v decembri 2021.,aktualizované

Zrušený zjazd mužov v Beaver Creeku sa uskutoční vo Wengene

Vo švajčiarskom stredisku budú na programe aj preteky super-G (12. januára), o deň neskôr sa uskutoční druhý zjazd a 14. januára podujatie zavŕši slalom.

V tréningu na zjazdy vo Val Gardene bol najlepší Goldberg

Goldbergovi sa v talianskom stredisku darí, dosiahol tam tri zo svojich piatich umiestení v najlepšej desiatke.

Holdenerová podstúpila operáciu členka a môže prísť o zvyšok sezóny

Holdenerová spadla počas tréningu v Taliansku, narazila do ochranných sietí a zlomila si ľavý členok. V rámci kalendára Svetového pohára vynechá minimálne šesť slalomov.

Preussová ohlásila po prekonaní koronavírusu návrat v Lenzerheide

Preussová sa po prvom podujatí v Östersunde dostala na čelo celkového poradia SP. Vo švédskom stredisku sa umiestnila na druhom mieste v stíhačke a štvrtú priečku obsadila v šprinte.