Zimné športy

Lyžiarka Vonnová ukončí kariéru po šampionáte v Aare

Najúspešnejšiu ženu v dejinách SP dlhodobo trápia kolená.,aktualizované

Petre Vlhovej prospela pauza, mágovi Magonimu vyšiel ďalší ťah

Vlhová postupne pridáva do portfólia ďalšie disciplíny, všetky individuálne plánuje už na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo švédskom Aare.

FANTÁZIA: Vlhová so Shiffrinovou ovládli obrovský slalom v Maribore

Obe zjazdárky dosiahli v súčte oboch kôl rovnaký čas 2:31,31 min, tretie miesto obsadila s odstupom 93 stotín sekundy Nórka Ragnhild Mowinckelová.,aktualizované

V šprinte kadetov na MS juniorov zlato pre Cisara, Slováci neuspeli

Zo štvorice Slovákov skončil najlepšie na 69. mieste Dominik Petráň.,aktualizované

Rakúšan Kriechmayr najrýchlejší v druhom tréningu na zjazd v Garmischi

Druhý Talian Dominik Paris zaostal o 31 stotín sekundy, najlepšiu trojku uzavrel Francúz Maxence Muzaton.

Po 1. kole obrovského slalomu v Maribore Vlhová druhá za Shiffrinovou

Za vedúcou Mikaelou Shiffrinovou z USA zaostala o 48 stotín, tretia bola Francúzka Tessa Worleyová.,aktualizované

N. Rajičovú milo prekvapil úspech na ME, plánuje aj MS

Dvadsaťtriročná pretekárka priznala, že uvažovala aj nad koncom kariéry.

Medlová má pred MS v Park City medailové ambície v oboch freestyleoch

Dvadsaťpäťročná snoubordistka už na MS jeden cenný kov získala - v roku 2015 obsadila v slopestyle tretie miesto a len tesne jej ušla medaila v Big Air, keď na úspešnom šampionáte skončila štvrtá.

Na Vlhovú čaká v Maribore generálka top disciplín pred MS

V Slovinsku bude súťažiť v piatkovom obrovskom a sobotnom špeciálnom slalome (oba dni 10.00/13.00).,aktualizované

Winter Classic potrebuje výkon ako 40 domov, SSD je pripravená

Zápasy legiend a tímov budú potrebovať elektrický výkon zhruba ako 40 rodinných domov.

Paralympionik Jakub Krako získal striebornú medailu, Haraus tretí

Ďalší Slovák Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou skončili piati.

Títo lyžiari nás budú reprezentovať na MS v roku 2019

Svetové šampionáty sa uskutočnia postupne v priebehu februára a marca.

Nór Kilde bol najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd v Garmischi

Druhý bol Francúz Brice Roger, tretí najrýchlejší čas dosiahol Vincent Kriechmayr z Rakúska.

Bronzový na ZOH Pavol Hurajt pomáha radami skúseného matadora

Z Hurajta sa stal po skončení kariéry hlavne podnikateľ, no aj biatlonový funkcionár.

Američania nominovali na lyžiarske majstrovstvá sveta, nechýba Vonnová

V kádri USA nechýba ani momentálne najväčšia hviezda Mikaela Shiffrinová, ktorá chce zabojovať o štvrtý slalomový titul v sérii.

Na biatlonových MS juniorov získali v štafetách zlato Rusi, SR desiata

Rusko finišovalo v tesnom závese pred Nemeckom a Talianskom.,aktualizované

Luitz sa odvolal proti diskvalifikácii z obrovského slalomu

V decembri slávil premiérový triumf v pretekoch SP v Beaver Creeku, ale medzi 1. a 2. kolom použil kyslíkovú masku.

Už v polovici biatlonových MSJ v Osrblí superlatívy bez väčších výhrad

Organizátori zatiaľ zvládli rekordnú účasť i výkyvy počasia bez problémov a spokojnosť s osrblianskym areálom narástla.

Na MS v lyžovaní cestuje deväť Slovákov. Jasnou líderkou bude Vlhová

Vlhová má ako najväčšia medailová nádej SR naplánované štarty v slalome, obrovskom slalome, super-G, zjazde aj alpskej kombinácii, bude však chýbať v tímovej súťaži.

Na MS v skokoch na lyžiach v Seefelde bude aj súťaž ženských družstiev

Umožnila to zlepšená infraštruktúra strediska.

Hirscher suverénne triumfoval v slalome v Schladmingu

Víťaz predchádzajúcich dvoch slalomov Clement Noel z Francúzska dostal špicar už v úvode trate, z elitnej žrebovanej sedmičky nedokončil súťaž ani Rakúšan Manuel Feller. ,aktualizované

Na MS juniorov v pretekoch štafiet triumfovali kadeti Nemecka

Slovenská trojica Jakub Kolečár, Matej Gregor a Peter Golian obsadila 23. priečku.,aktualizované

SR vyšle na olympijský festival mládeže do Sarajeva 45 športovcov

Slovensko bude reprezentovať 31 chlapcov a 14 dievčat v siedmich športových odvetviach.

Gisinová vynechá zvyšok sezóny pre vážne zranenie kolena

Švajčiarska lyžiarka utrpela zranenie v sobotňajšom super-G Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene.

Vo vytrvalostných pretekoch na MS juniorov v biatlone zlatý Republique

Slovenskej štvorici sa nedarilo, najlepší z nej skončil na 66. mieste Tomáš Sklenárik.

Šortrekárka Rusnáková skončila 29. na 1000 m na MS juniorov v Kanade

Jej krajanka Lucia Filipová nepostúpila z kvalifikácie a umiestnila sa na 36. priečke zo 61 štartujúcich.

Mlynár triumfoval na Bielej stope aj na 30 km trati

Najrýchlejšou spomedzi žien bola Lenka Bruňová.

Ferstl uspel v super-G v Kitzbüheli: Číslo 1 nebola výhoda

Dosiahol druhé víťazstvo v seriáli, v super-G sa radoval aj v roku 2017 vo Val Gardene.

Vo vytrvalostných pretekoch kadetiek v Osrblí vládla Slettemarková

Mladé Slovenky sa výraznejšie nepresadili, najcennejšie umiestenie, rovnaké ako Peter Golian medzi kadetmi, dosiahla na 51. mieste Mária Remeňová.

Na MS v sánkovaní triumfoval Loch, Slovák Ninis skončil trinásty

Loch mal najrýchlejší čas v prvom kole a druhý najrýchlejší v druhom kole.

Rakúšanka S. Venierová zaznamenala v Ga-Pa premiérové víťazstvo

Jej doterajšie maximum bolo druhé miesto v roku 2017 práve v Ga-Pa, ale v superobrovskom slalome.

V pretekoch s hromadným štartom sa umiestnila Fialková na 16. mieste

Záverečná streľba stojmo udržala na čele poradia Dahlmeierovú, 3,2 sekundy pred krajankou Hinzovou. P. Fialková musela dvakrát krúžiť na trestnom okruhu.,aktualizované

Na polovičnej vzdialenosti zvíťazil Andrej Segeč.

Na slávnostnom otvorení v Brezne prisľúbili dokonalý šampionát

Od nedele bude v nasledujúcom týždni na osrblianskych tratiach v akcii okolo 500 biatlonistov zo 42 krajín. Na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v biatlone zabojujú o 16 medailových kolekcií.

Krasokorčuliari Papadakisová a Cizeron s piatym titulom v sérii

V súťaži sa predstavil aj slovenský reprezentant Michael Neuman, ktorý obsadil v krátkom programe 35. miesto.

Víťazmi v slopestyle na Svetovom pohári sa stali Olimstad a Derungsová

Slovenský reprezentant Samuel Jaroš v kvalifikácii obsadil so ziskom 29,00 bodu 46. miesto.

Nór J. T. Boe s ďalším triumfom: Vyhral aj stíhačku 6. kola

Dvaja Slováci na štarte sa pokúšali preniknúť do bodovanej štyridsiatky a už pred štartom sa k nej priblížili, pretože traja biatlonisti pred nimi neštartovali. ,aktualizované

Kuzminová finišovala v stíhacích pretekoch piata, zvíťazila Wiererová

Usilovala sa aj Paulína Fialková (1-1-1-2), aj keď po 30. mieste v šprinte a odstupe od najlepšej 1:16 min to nemala jednoduché. ,aktualizované

Noel triumfoval v slalome v Kitzbüheli: Úžasný pocit, hovorí

V druhom, rytmickejšie postavenom kole favoriti už netaktizovali a jazdili s plnou dávkou rizika.

V Super-G premiérovo triumfovala Rakúšanka N. Schmidhoferová

Jury až trikrát presunula štart pretekov, dôvodom bolo husté sneženie a s tým súvisiaca znížená viditeľnosť na trati. ,aktualizované