Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Zimné športy

V tímovej súťaži dvojíc v Lake Placid triumfovali Rakúšania

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Na druhej priečke boli len o dve desatiny Nemci Philipp Raimund a Andreas Wellinger.

Lake Placid 11. februára (TASR) - Rakúsko vyhralo tímovú súťaž dvojíc svetového pohára skokanov na lyžiach. Víťazní Michael Hayböck a Stefan Kraft získali 809,2 bodu. Tento formát súťaže, v ktorom absolvuje každý pretekár po tri skoky, mal premiéru vlani práve v americkom stredisku.

Na druhej priečke boli len o dve desatiny Nemci Philipp Raimund a Andreas Wellinger. Ten dosiahol v záverečnom pokuse najdlhší skok (128 m) a posunul tak svoj tím na druhú priečku. Pódium doplnilo s väčším odstupom Nórsko (793,6) v zložení Marius Lindvik a Johann Andre Forfang.