Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Zimné športy

Swennová-Larssonová viedla po 1. kole slalomu v Soldeu

védska lyžiarka Anna Swennová-Larssonová na trati počas 1. kola slalomu Svetového pohára v andorrskom Soldeu 11. februára 2024. Foto: TASR/AP

Pre slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú sa po zranení na domácom svahu v Jasnej a operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila.

Soldeu 11. februára (TASR) - Švédska lyžiarka Anna Swennová-Larssonová viedla po 1. kole nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára v Soldeu. V andorrskom stredisku bola o 0,14 s rýchlejšia ako druhá v poradí Američanka Paula Moltzanová. Na tretej priečke figurovala Chorvátka Zrinka Ljutičová (+0,42 s).

V štartovej listine chýbali obe najlepšie slalomárky v celkovom poradí. Pre slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú sa po zranení na domácom svahu v Jasnej a operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila. Obhajkyňa veľkého glóbusu Mikaela Shiffrinová zasa pauzuje po páde v zjazde v Cortine d'Ampezo pred vyše dvoma týždňami.