Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Zimné športy

Biatlonistka Kapustová obsadila v masse 3. miesto, vyhrala Andexerová

Na snímke slovenská reprezentantka Ema Kapustová. Foto: TASR - Ján Krošlák

Tamara Molentová obsadila 19. miesto a Alžbeta Garguláková skončila na 25. pozícií. Zvyšné Slovenky skončili mimo najlepšej tridsiatky.

Jakuszyce 11. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Ema Kapustová obsadila v pretekoch s masovým štartom na 9 km na juniorských ME v poľských Jakuszyciach 3. miesto. Do cieľa prišla s časom 29:32,4 min, na víťaznú Annu Andexerovú z Rakúska stratila 46,1 s. Striebro získala Češka Svatava Mikysková.

"S dnešnými pretekmi som spokojná. Som rada, že som si napravila chuť na niektorých streľbách. Som veľmi sklamaná z poslednej stojky, ale nevadí, aj to je biatlon. Chcela som trošku zariskovať, napokon mi tam ušli prvé dve miesta," uviedla Kapustová pre slovenskybiatlon.sk.

biatlon - MEJ

preteky s masovým štartom na 9 km - ženy: 1. Anna Andexerová (Rak.) 28:46,3 (3.tr.okr), 2. Svatava Mikysková (ČR) +24,9 (1), 3. Ema KAPUSTOVÁ + 46,1 (3)... 19. Tamara MOLENTOVÁ + 2:21,6 min (3), 25. Alžbeta GARGULÁKOVÁ + 3:21,1 (5), 35. Kristína MAKOVÍNYOVÁ + 4:15,3 (6), 41. Sára PACEROVÁ + 5:08,1 (8), 50. Veronika MICHALECHOVÁ (všetky SR) + 6:25,3 (7)