Švajčiar podpísal nový dvojročný kontrakt, slovenskú lyžiarku povedie do konca olympijského cyklu.

Jakubcová a Pyjas víťazmi obrovských slalomov na VC Slovenska

Johannes Thingnes Bö získal aj malý glóbus za mass preteky

Druhý skončil jeho krajan Johannes Dale-Skjevdal (+44,5 s), ktorý neudržal červený dres pre lídra "masáku".,aktualizované

Vo Vikersunde zvíťazili Kraft a Huber

Kraft zaletel vo Vikersunde do vzdialenosti 244,5 m a dosiahol celkovo 43. individuálny triumf v prestížnom seriáli, už 13. v tejto sezóne.

Vittozziová získala premiérovo v kariére veľký glóbus

Dvadsaťdeväťročná Vittozziová si tak vylepšila svoje kariérové maximum, ktorým bolo celkovo druhé miesto v sezóne 2018/19.,aktualizované

Nórsky bežec Kläbo vyhral vo Falune, veľký glóbus pre Amundsena

Kläbo dosiahol vo Falune celkovo 84. triumf v SP, už šestnásty v tejto sezóne a siedmy v poradí.

Lamparter vyhral v Nórsku, celkový víťaz Riiber neštartoval

Už pred nedeľným vyvrcholením sezóny bolo známe, že veľký krištáľový glóbus získa Nór Jarl Magnus Riiber.

Karabin nepostúpil z opravného štvrťfinále na 1000 m

Vo svojej skupine skončil na predposlednom štvrtom mieste s časom 1:49,815 min.

Feller s glóbusom za slalom: Neviem opísať, čo cítim

Feller sa stal deviatym Rakúšanom, ktorý vyhral sezónne hodnotenie slalomu. Vo veku 31 rokov je zároveň spolu s ďalšími dvoma lyžiarmi najstarším majiteľom glóbusu v tejto disciplíne.

Haugan vyhral slalom v Saalbachu pred Fellerom

Druhý skončil so stratou štyroch desatín sekundy už pre pretekmi istý víťaz malého glóbusu Rakúšan Manuel Feller.,aktualizované

Gutová-Behramiová má druhý veľký glóbus

Gutová Behramiová získala piaty malý glóbus, predtým sa štyrikrát tešila v super-G (2014, 2016, 2021, 2023).

Kraft po zisku tretieho veľkého glóbusu: Je to fantázia

Po 1. kole obrovského slalomu viedla Brignoneová

Druhé kolo "obráku" žien v Saalbachu bolo na programe od 12.00 h.

J.T. Bö obhájil veľký glóbus: Bolo to náročné na psychiku

Zabezpečil si ho víťazstvom v sobotňajšej "stíhačke" na 12,5 km v rámci 9. kola v kanadskom Canmore, v ktorej zúročil rekordný, viac ako minútový náskok.

Vittozziová triumfovala v stíhačke a získala malý glóbus

Vittozziová využila 5,5-sekundový náskok zo štvrtkového šprintu a triumfovala systémom štart-cieľ.,aktualizované

Preteky v skokoch na lyžiach vo Vikersunde zrušili pre zlé počasie

V nórskom stredisku sa nemohlo súťažiť podľa plánu pre silný vietor a dážď.

Kläbo triumfoval na 10 km klasicky, Amundsen skončil ôsmy

Medzi ženami zvíťazila Fínka Kerttu Niskanenová, v cieli mala náskok 4,2 sekundy pred krajankou Johannou Matintalovou.

Slalom v Saalbachu vyhrala Shiffrinová

Shiffrinová si už minulý týždeň vo švédskom Are poistila zisk ôsmeho malého glóbusu za slalom a v sobotu potvrdila dominanciu v tejto disciplíne. ,aktualizované

Odermatt v druhom kole vypadol, vyhral Meillard

Meillard dosiahol svoje štvrté víťazstvo v pretekoch SP v kariére, druhé v prebiehajúcej sezóne a druhé v obrovskom slalome. ,aktualizované

Niskanenová skončila prvá na 10 km, Digginsová zvýšila náskok na čele

Líderka celkového poradia Američanka Jessica Digginsová obsadila piate miesto a pred svojou súperkou o celkový triumf Švédkou Linn Svahnovou zvýšila náskok na 75 bodov.

Sobotné preteky žien zrušili pre nepriaznivé počasie

V nórskom stredisku sa v sobotu nemohlo súťažiť podľa plánu pre silný vietor a dážď, oznámila to Medzinárodná lyžiarska a snoubordová federácia (FIS).

Malý glóbus za šprint získal Nór Tarjei Bö

T. Bö pridal na konto piaty malý glóbus v kariére a druhý v šprinte.,aktualizované

Posledný šprint sezóny patril Nórom Kläbovi a Skistadovej

Svetový pohár v behu na lyžiach vyvrcholí cez víkend záverečnými dvoma pretekmi.,aktualizované

Shiffrinová definitívne nenastúpi v obrovskom slalome v Saalbachu

Tento ročník poznačili zranenia viacerých favoritiek vrátane Slovenky Petry Vlhovej, ktorá si roztrhla predný krížny väz na domácom podujatí v Jasnej.

Záverečný šprint vyhrala Vittozziová, malý glóbus pre Tandrevoldovú

Tandrevoldová získala druhý malý glóbus v kariére, v sezóne 2020/21 bola najlepšia v sezóne v pretekoch s hromadným štartom. ,aktualizované

Švajčiarski lyžiari sú po 36 rokoch blízko k dvom veľkým glóbusom

Na finále svetového pohára je štartová listina obmedzená.

Skokan Kraft vyhral v Trondheime a upevnil si post lídra seriálu

Výrazný úspech Rakúšanov podčiarkli druhý Daniel Tschofenig a tretí Jan Hörl.,aktualizované

Slováci nastúpia v prípravných dueloch proti Švajčiarom v Humennom

Veríme, že fanúšikovia z celého regiónu oba zápasy vypredajú a poženú náš tím za víťazstvami v dvojzápase proti Švajčiarom, uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Snoubordista Jaroš obsadil v Laaxe tretie miesto v slopestyle

Na štarte tohto prestížneho EP sa postavilo celkovo 106 mužov z 27 krajín sveta. Jaroš obsadil v kvalifikácii 11. miesto a podarilo sa mu prebojovať do 18-členného finále.

Skokan Kobajaši triumfoval v Trondheime, Kraft skončil piaty

Na strednom mostíku dostal za skoky dlhé 106 a 99 metrov 280,9 bodu a iba o deväť desatín predstihol druhého Petra Prevca zo Slovinska.,aktualizované

Kläbo a Skistadová zvíťazili v šprinte klasicky v Drammene

Skistadová v semifinále tesne prehrala súboj o prvú priečku so Švédkou Linn Svahnovou, no vo finále to súperke vrátila a zvíťazila s náskokom 63 stotín. ,aktualizované

Preussová vynechá pre chorobu záverečné podujatie sezóny v Canmore

Tridsaťročná Nemka mala zdravotné problémy od začiatku sezóny, keď vynechala niekoľko podujatí pre nákazu koronavírusom a ďalšie infekcie ju sprevádzali počas celého ročníka.

Ďuriš získal na zimnej deaflympiáde bronz v paralelnom slalome

Ďuriš súperil o bronz s ďalším slovenským lyžiarom Dávidom Pristačom, ktorý však spadol a preteky nedokončil.

J. T. Bö vyhral stíhačku a zvýšil náskok na čele celkového poradia

J. T. Bö zaknihoval už 82. individuálne víťazstvo v kariére a ôsme v prebiehajúcej sezóne.

V nedeľu v Osle triumfoval skokan na lyžiach Forfang

Na Holmenkollene predstihol o bod Japonca Rjojua Kobajašiho.

Jeanmonnotová vyhrala stíhačku v Soldier Hollow

Dvadsaťpäťročná Jeanmonnotová si pripísala tretie víťazstvo vo Svetovom pohári a všetky dosiahla v prebiehajúcej sezóne.,aktualizované

Shiffrinová získala svoj ôsmy malý glóbus za slalom

Dvadsaťosemročná lyžiarka už má vo vitríne 16 glóbusov, päť za celkové víťazstvá a jedenásť za disciplíny - 8 za slalom, 2 za obrovský slalom a 1 za super-G.,aktualizované

Kläbo v Osle prvýkrát v kariére triumfoval v behu na 50 km

Pre Kläba to bolo 80. víťazstvo vo Svetovom pohári, no predtým ešte nikdy nevyhral preteky na 50 km a to ani na olympiáde a MS. ,aktualizované