Žilinský kraj

Skupinka cyklistov spojila voľby s výletom naprieč Liptovom

Slovenskí aj zahraniční návštevníci neprichádzajú na cyklopotulky na Liptov náhodou. Zo sedla bicykla si môžu vychutnať množstvo turistických atrakcií a prírodných krás.

Slovensko-česko-poľské Trojmedzie sa rozvíja najmä vďaka eurofondom

Voľby do Európskeho parlamentu, pokiaľ sú na kandidátke správni ľudia, môžu podľa poslanca obecného zastupiteľstva v kysuckej obci Čierne priniesť do budúcna zmenu.

Žiar: Horskí záchranári pomáhali dievčatku s tržnou ranou na hlave

Horskí záchranári po príchode na miesto udalosti poskytli dievčatku prvú pomoc. Terénnym vozidlom ho spoločne s rodičmi transportovali na parkovisko v ústí Žiarskej doliny.

Tradíciám sa v Malatinej darí aj s pomocou EÚ, o voľby záujem nie je

Podľa starostu obce Zdenka Kubáňa je každé euro pre obec prínosom. V minulosti cez projekt Trasa valaskej kultúry získali viac ako 100.000 eur na rozvoj bačovstva v obci.

VIDEO: V Terchovej sa varili halušky, na eurovoľby nezabudli

Urobili sme jedno kolo vyslovene len pre zahraničných. Predsa len sú tými haluškami trochu diskriminovaní, povedal hlavný organizátor podujatia Jozef Mičo.

V okrsku na hriňovských lazoch prišiel prvý volič o 10. hodine

Podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie Kataríny Ďuricovej, okrsok na Raticovom vrchu je jedným z desiatich, ktoré zriadilo mesto Hriňová. Zapísaných je tam 216 voličov.

Družina spod Makyty prišla variť halušky na konskom povoze

V amfiteátri Nad bôrami si na súťaži vo varení halušiek v sobotu zmerajú sily družstvá z Poľska, Rumunska, Česka a Slovenska.

Voľby v Žilinskom kraji sa začali bez problémov

Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. Občania môžu na kandidačnej listine krúžkovať najviac dvoch kandidátov. Zo Slovenska bude zvolených 14 europoslancov na funkčné obdobie piatich rokov.

Na kysuckom festivale Kujem, kujem podkovičku sa predstavilo 200 detí

Spestrením bol hosť festivalu Detský a mládežnícky folklórny súbor Kalužiar z Martina, ktorého pásmo piesní a tancov obohatilo program ukážkou tradícií z regiónu Turca.

Úrad pre verejné obstarávanie aktívne rieši oravskú rýchlostnú cestu

Za verejné obstarávanie a jeho priebeh nesie zodpovednosť verejný obstarávateľ, ktorý by mal mať sám záujem na čo najskoršom ukončení verejnej súťaže.

V Rajeckej doline neplánuje žiť 55 percent žiakov a študentov

11 percent chce v rajeckom regióne určite zostať aj po skončení školy a 34 percent by skôr zostalo.

Obetiam trestných činov pomôže kancelária v žilinskom okresnom úrade

Ide o špecializované poradenstvo, sprevádzanie obetí počas trestného konania voči páchateľovi, právnu pomoc a právne zastupovanie či sociálne a ekonomické poradenstvo.

Dievča obvinené z vraždy 16-ročného chlapca ide do väzby

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline obvinil 16-ročnú mladistvú z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Druhý ročník Profesia days Žilina navštívilo takmer 4000 ľudí

Návštevníci sa podľa nej najčastejšie pýtali na voľné miesta v administratíve, obchode a marketingu.

Reflexné prvky na elektrických vedeniach majú zabrániť úhynu vtákov

Cieľom takéhoto zariadenia je zvýšiť viditeľnosť drôtov pre vtáctvo.

Bábková Žilina 2019 po dvoch rokoch predstavuje slovenských bábkarov

Podľa riaditeľky festivalu Jany Eliášovej sa pre zlé počasie neuskutočnil sprievod bábkarov mestom, ktorý je pre Žilinčanov tradične veľkou atrakciou.

Na ceste v Liptovskej Ondrašovej pribudnú merače rýchlosti áut

Hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková informovala, že zvýšený pohyb chodcov, predovšetkým detí, robí komunikáciu rizikovou.

Požiar drevenice v Bitarovej si vyžiadal dve zranené osoby

Požiar nahlásili na krajské operačné stredisko v Žiline krátko pred 12.30 h. K udalosti boli vyslaní hasiči z hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline.

Po nehode autobusu MHD ošetrili v žilinskej nemocnici 12 ľudí

Išlo o deväť detí a troch dospelých s ľahšími zraneniami. Ošetrovali sme prevažne ľahké pomliaždeniny a ľahké otrasy mozgu i zlomeninu nosa, informovala hovorkyňa nemocnice Záteková.