Zahraničie

Postrelili bývalého šéfa gangu Los Guerreros

Los Guerreros je dánsky gang, ktorý je podporovaný motorkárskym klubom Bandidos.

Spojené štáty uvalili sankcie za dovoz ropy do Sýrie

USA zaradili na zoznam aj zástupcu generálneho riaditeľa spoločnosti Promsyrioimport, ďalej dvoch Iráncov, Libanončana, Sýrčana a Iračana.

Pred hrobkou Franca sa na výročie jeho smrti zišlo asi 150 ľudí

Utorňajšiu spomienkovú akciu pred mauzóleom pozorne sledovali príslušníci španielskej Civilnej gardy, ktorí boli pripravení zasiahnuť v prípade akýchkoľvek prejavov sympatií k diktatúre.

Prezident Trump udelil milosť moriakovi menom Peas

Tradícia dodávať do Bieleho domu moriaky na slávnostnú večeru pri príležitosti Dňa vďakyvzdania trvá od konca druhej svetovej vojny, keď bol prvým obdarovaným prezidentom Harry Truman.

Trump chce s Rijádom udržať pevné partnerstvo

Americký prezident uviedol, že USA neprehliadajú vraždu Chášukdžího. Zároveň napísal, že USA neuvalia na Rijád v súvislosti s vraždou novinára ďalšie sankcie.

Porošenko vyznamenal novinára, ktorého v Rusku odsúdili za špionáž

Porošenko odovzdal toto vysoké štátne vyznamenanie Suščenkovej manželke na utorkovom mimoriadnom stretnutí venovanom 100. výročiu založenia agentúry Ukrinform.

Vianočný trh v Berlíne bude dôkladne chránený pred útokmi teroristov

Pozdĺž okrajov námestia Breitscheidplatz pri Pamätnom kostole cisára Viliama I. rozmiestňujú pracovníci mesta od pondelka viac ako sto drôtených košov.

Prezident Iohannis odmietol podporiť dvoch nových ministrov

Ešte pred reorganizáciou vlády odstúpili zo svojich funkcií aj ďalší dvaja členovia PSD - rumunský minister obrany Mihai Fifor a líderka straníckej organizácie PSD v Bukurešti Gabriela Fireaová.

Macedónska vláda: Gruevski bol odsúdený verejne a transparentne

Expremiér na Facebooku v utorok potvrdil, že maďarský prisťahovalecký úrad posúdil pozitívne jeho žiadosť o štatút politického utečenca.

Odstúpil Erik Solheim, šéf Programu pre životné prostredie OSN

Bývalý nórsky minister pre životné prostredie stál na čele UNEP-u so sídlom v kenskej metropole Nairobi od roku 2016, keď v úrade vystriedal politika brazílsko-nemeckého pôvodu Achima Steinera.

Rusko spochybnilo právomoci Organizácie pre zákaz chemických zbraní

Na konferencii OPCW odmietli jej účastníci pomerom hlasov 82:30 návrh Ruska a Číny prehodnotiť júnové rozhodnutie zriadiť nový vyšetrovací tím s právomocou označiť páchateľov chemických útokov.

Pri samovražednom útoku v Kábule zomrelo najmenej 40 ľudí

K útoku došlo počas zhromaždenia islamských duchovných, ktorí si v sobášnej sieni v Kábule pripomínali výročie narodenia proroka Mohameda. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil.,aktualizované 

Josep Borrell: Británia sa rozdelí skôr ako Španielsko

Madrid bol dlho rozhodným odporcom prípadného pripojenia sa Škótska k EÚ - najmä z toho dôvodu, že takto chcelo varovať a odradiť pred podobnými snahami aj vlastných katalánskych separatistov.

Gruevski potvrdil, že jeho žiadosť o azyl Maďarsko posúdilo pozitívne

Gruevski v žiadosti uviedol, že súčasná macedónska vláda chcela vziať jeho slobodu nedemokratickými krokmi, pričom k tomu zneužila prokuratúru i justíciu.,aktualizované 

Izrael sa pridal ku krajinám, ktoré nepodpíšu migračný pakt OSN

Na migračnom pakte sa 193 členských štátov OSN dohodlo ešte v septembri 2016. Práce na jeho znení sa začali v apríli 2017 a schválené bolo v júli 2018.

Českí komunisti podporia pri hlasovaní v parlamente Babišovu vládu

Premiér Babiš s vedením KSČM rokoval viac ako hodinu o súčasnej politickej kríze.

A. Opata: Máme tak starú techniku, že sa ju neodvážime ukazovať

Podľa Opatu na nedávnej vojenskej prehliadke k 100. výročiu Československa bola vidieť moderná technika, ale aj 30 rokov staré obrnené vozidlá.

Oslobodená pakistanská kresťanka zatiaľ nedostala ponuku zo Západu

Nórínová s rodinou z Pakistanu ešte stále neodišla, pretože jej doposiaľ žiadna zo západných krajín neponúkla takúto možnosť, povedal vo Frankfurte nad Mohanom novinárom jej právnik Sajf al-Mulúk.

Kritici upozorňujú na riziká zvolenia Rusa do čela Interpolu

Meno nového prezidenta Interpolu by malo byť známe už v stredu. Favoritom volieb je generálmajor ruskej polície Alexandr Prokopčuk, ktorý je momentálne viceprezidentom tejto organizácie.