Trenčiansky kraj

Bánovčania budú za komunálny odpad platiť v budúcom roku viac

Vyšší poplatok za komunálne odpady, ktorý bude po novom predstavovať 27,70 eura na osobu a rok namiesto 25,91 eura na osobu a rok, schválili tamojší mestskí poslanci na svojom novembrovom rokovaní.

Krajské nemocnice v Trenčianskom kraji nebude riadiť externý manažment

Podľa poslanca a primátora Myjavy Pavla Halabrína bol zámer manažérskeho riadenia nemocníc od začiatku ekonomickým nezmyslom a je rád, že zastupiteľstvo tento projekt zrušilo.

Chrípková chorobnosť v Trenčianskom kraji stúpla o pätinu

Z celkového počtu ochorení bolo 239 ochorení na chrípku. Chrípková chorobnosť v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 21,02 percenta.

Vodič jazdil v Bánovciach nad Bebravou pod vplyvom alkoholu

Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 1,38 mg/l (2,88 promile) alkoholu v dychu.

Ľudové ozdoby súviseli s ekonomickým zázemím nositeliek

Výzdoba párt súvisela aj s tým, z akého obdobia pochádzali, podľa konzervátorky z múzea boli prvé party jednoduchšie.

V Partizánskom vybuduje súkromný investor nové obchodné prevádzky

Vyplýva to z aktualizácie všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa vyhlasuje záväzná časť územného plánu mesta. Tú na svojom novembrovom rokovaní schválili partizánski mestskí poslanci.

Festival francúzskych filmov ponúkne komédiu, horor, drámu i muzikál

Festival má viac ako 20-ročnú históriu, po celý čas prebieha v spolupráci s francúzskym Cran-Gevrier, partnerským mestom Trenčína.

Webová stránka mesta Trenčín triumfovala v súťaži Zlatý erb 2018

Svoju novú stránku začalo mesto Trenčín pripravovať v roku 2016. Technické riešenie pôvodného webu už nedokázalo integrovať nové trendy v informačných technológiách.

V Trenčíne sa začalo pojednávanie v kauze vodiča blokujúceho sanitku

Muž, ktorý nedisciplinovanou jazdou ohrozil vozidlá vo svojom jazdnom pruhu, ako aj vozidlá, ktoré jazdili v protismere, čelí obvineniu zo všeobecného ohrozenia.

Leteckí záchranári ratovali 61-ročnu turistku, ktorá si zlomila nohu

Ako informovala hovorkyňa vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková, žena sa pošmykla na mokrom turistickom chodníku a po páde si zlomila ľavé predkolenie.

Primátor Ilavy chce nastaviť novú úroveň komunikácie s poslancami

Ako dodal, v prvom rade chce nastaviť novú úroveň komunikácie medzi primátorom a mestským zastupiteľstvom, ktorá v posledných rokoch podľa neho v Ilave v podstate nefungovala.

Pomníky I. svetovej vojny OBRAZOM: Trenčiansky kraj II.

V rámci projektu Pomníky prvej svetovej vojny TASR mapuje pamiatky súvisiace s touto dejinnou udalosťou.,aktualizované 

V okrese Myjava neobhájili pozíciu dvaja starostovia

Poriadie zažije prvú zmenu od roku 1990, keďže po siedmich volebných obdobiach sa rozhodla skončiť Zuzana Boskovičová a nahradí ju Martin Pražienka.

Katarínkin prameň pod Lednickým hradom pripomína vernosť až za hrob

Podľa Petra Martiniska z Historicko-astronomickej spoločnosti v Ilave kedysi platilo v lednickom panstve právo prvej noci. Nie vždy si ho však hradný pán uplatňoval, často sa uspokojil s darmi.

V Omastinej si voľby zopakujú, nemali kandidáta na starostu

Omastinú, ktorá má 41 obyvateľov, by mal až do doplňujúcich volieb viesť súčasný starosta V. Kusý. Svoje rozhodnutie odôvodnil financiami, pre ich nedostatok sa totiž podľa neho obec nemôže rozvíjať.

Starostovský post v okrese Partizánske obhájilo 15 ľudí

Svoju funkciu neobhájili traja súčasní starostovia.

Handlová má po prvý raz primátorku, je ňou S. GRÚBEROVÁ

Grúberová je v novodobej histórii baníckeho mesta prvou ženou, ktorá zasadne na primátorský post. Z celkovo 5546 platných hlasov ich získala 2328.,aktualizované 

V mestskom zastupiteľstve v Trenčíne bude deväť nových poslancov

Prevahu v mestskom parlamente budú mať nezávislí poslanci, ktorých je 17, traja poslanci budú zastupovať koalíciu Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia, OKS.,aktualizované 

Nováky povedie bývalý dlhoročný primátor DUŠAN ŠIMKA

Šimka získal z celkovo 1970 platných hlasov od voličov 533. Tesne druhý skončil súčasný primátor, ktorému dalo hlas 523 Nováčanov.