< sekcia Tipsport Liga

Trečín vyhral poľahky nad SR 20, rozhodla druhá tretina

Brankár Trenčína Branislav Konrád Foto: TASR/Henrich Mišovič

Trenčiansky brankár Konrád vychytal nulu.

Bratislava 19. novembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v stredajšom vloženom zápase Tipsport extraligy na ľade v Ružinove nad výberom HK Orange 20 3:0.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

32. Nemec (Bokroš, Mikula), 37. Habšuda (Cíger), 40. Hlinka (Dudáš, Bokroš). Rozhodovali: Bundil - Orolin, Kacej, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 310 divákov

Dukla sa mohla ujať vedenia už v 6. minúte, Dudášova strela od modrej však skončila len na žŕdke Okoličányho bránky. Ten sa musel mať na pozore aj o štyri minúty pri Nemcovom teči, no viac vážnejšej práce nemal rovnako ako jeho náprotivok Konrád. O osude duelu rozhodla druhá tretina. V 32. minúte úspešne tečoval Bokrošovu strelu Nemec - 0:1. Druhý gól pridali hostia o päť minút neskôr, Cíger našiel ideálne postaveného Habšudu, ktorý nedal Okoličánymu šancu. Tretí presný zásah z hokejky Hlinku prišiel 34 sekúnd pred druhým klaksónom. Trenčania sa v záverečnej časti snažili o zveľadenie náskoku, no gól už nepadol a v Ružinove