Tenis

Karlovič ukončil profesionálnu kariéru

Karlovič neodohral žiadny zápas na okruhu ATP od októbra 2021.

Alcaraz skrečoval pre zranenie zápas 1. kola: Preventívne som odstúpil

Alcaraz požiadal hneď na to o lekárske ošetrenie, nechal si členok ošetriť, zalepiť a vyhral prvý gem pri podaní Monteira.,aktualizované

Muchovej rehabilitácia nestačila, musela podstúpiť operáciu zápästia

Svoj predošlý duel odohrala česká tenistka 8. septembra, keď v semifinále US Open podľahla vo Flushing Meadows neskoršej víťazke turnaja Coco Gauffovej (4:6, 5:7).

Schmiedlová neuspela v 1. kole turnaja WTA 125 v Mexiku

V pozícii nasadenej jednotky prehrala s Američankou Sachiou Vickeryovou 2:6, 0:6.

Fritz obhájil triumf na turnaji v Delray Beach, získal siedmy titul

Dvadsaťšesťročný Fritz dokázal obhájiť titul z minulého roka bez straty setu. Získal svoj siedmy titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

SR neusporiada jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára

V skupinovej fáze finálového turnaja sa 10.-15. septembra predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín.

Swiateková vedie rebríček WTA, Schmiedlová 78.

V najlepšej desiatke nastala v porovnaní s minulým týždňom len jedna zmena, Lotyška Jelena Ostapenková sa posunula z 11. priečky na deviatu.

Djokovič naďalej na čele rebríčka ATP, Molčan na 127. mieste

V najlepšej desiatke neprišlo k žiadnej zmene.

Sinner sa stal víťazom turnaja ATP v Rotterdame

Sinner získal celkovo dvanásty singlový titul na najvyššej profesionálnej úrovni, druhý v tomto roku.

Klein nepostúpil do hlavnej súťaže na turnaji ATP v Dauhe

Vo finále kvalifikácie prehral v pozícii nasadenej sedmičky s dvojkou "pavúka" Francúzom Alexandrom Müllerom 4:6, 4:6.

Molčan prehral v 1. kole kvalifikácie na turnaji ATP v Riu de Janeiro

V druhom sete nevyužil vedenie 3:1. Aj pred týždňom na antuke v argentínskom Buenos Aires stroskotal Molčan v úvodnom kole kvalifikácie.

Frechová postúpila do 2. kola na turnaji v Dubaji cez Alexandrovovú

Američanka Peyton Stearnsová zdolala po trojsetovej dráme Rusku Mirru Andrejevovú 6:2, 2:6, 6:1.,aktualizované

Tenis: Alcaraz neobháji titul v Buenos Aires, nestačil na Jarryho

Dvadsaťosemročný Jarry zdolal Alcaraza po prvýkrát a to na tretí pokus.

Klein sa prebojoval do finále kvalifikácie v Dauhe, čaká ho Müller

V boji o postup do hlavnej súťaže ho čaká dvojka pavúka Francúz Alexandre Müller.

Brooksbymu skrátili dištanc na 13 mesiacov, na kurty môže v marci

Dvadsaťtriročný Brooksby sa v rebríčku ATP dostal v roku 2022 na kariérne maximum 33. miesto.

Griekspoor vyradil v Rotterdame štvrtého nasadeného Hurkacza

V rovnakej fáze skončil tretí nasadený Holger Rune z Dánska, ktorý prekvapujúco nestačil na Rusa Alexandra Ševčenka a podľahol mu 4:6, 6:1 a 3:6.

Nadal označil Djokoviča za najlepšieho hráča histórie

Nadal sa stal prvým tenistom, ktorému sa podarilo vybojovať viac než 20 grandslamových titulov, na konte ich má 22. Vlani jeho rekord vyrovnal a prekonal Srb.

Rybakinová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Dauhe

Kanaďanka Leylah Fernandezová zdolala Číňanku Čeng Čchin-wen v dvoch setoch.,aktualizované

Nadal pre zranenie vynechá i turnaj v Dauhe: Nie som pripravený

Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión sa na začiatku kalendárneho roka vrátil do súťažného kolotoča po ročnej pauze spôsobenej zranením bedrového kĺbu.

Etcheverry postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Buenos Aires

V 2. kole v pozícii nasadenej šestky zdolal Kolumbijčana Daniela Elahiho Galana 6:3, 6:0.

Alcaraz by uprednostnil zlato z OH 2024 pred titulom z Roland Garros

Druhý muž svetového rebríčka zatiaľ vyhral dva grandslamové turnaje, vlani triumfoval vo Wimbledone a v roku 2022 na US Open.

Djokovič naďalej na čele rebríčka ATP, Molčan na 122. mieste

Lukáš Klein si polepšil o tri priečky a figuruje na 140. pozícii, Jozef Kovalík je 232.

Swiateková vedie rebríček WTA, Schmiedlová 77.

V najlepšej desiatke nastala v porovnaní s minulým týždňom len jedna zmena, Kazaška Jelena Rybakinová sa po triumfe na turnaji v Abú Zabí posunula na štvrté miesto pred Američanku Jessicu Pegulovú.

Darderi zdolal vo finále turnaja v Cordobe domáceho Bagnisa

Pre 21-rončého hráča to je prvý titul v kariére.

Mladí Slováci vybojovali zlato na ME tímov do 12 rokov

Slovákov dostal vo finále do vedenia Matteo Sanson, ktorý zdolal Lionela Friessnegga hladko 6:2, 6:1.

Plíšková ovládla turnaj WTA, z titulu sa teší po štyroch rokoch

Celkovo získala už 17. titul v kariére na okruhu WTA.

Rybakinová zdolala Kasatkinovú vo finále v Abú Zabí

Rybakinová získala svoj druhý titul v tejto sezóne, v januári vyhrala turnaj v Brisbane.

Mihalíková s Dartovou neuspeli vo finále štvorhry WTA v Kluži

Dvadsaťpäťročná Mihalíková tak nepridala do svojej zbierky druhý deblový titul v kategórii W250.

Tenistka Kosťuková postúpila do 2. kola na turnaji v Dauhe

V nedeľnom zápase triumfovala nad Američankou Caroline Dolehideovou 6:3, 7:5. ,aktualizované

Do finále turnaja ATP v Cordobe postúpili Darderi a Bagnis

Dvadsaťjedenročný tenista zabojuje o premiérový titul proti domácemu Facundovi Bagnisovi, ktorý zdolal v semifinále krajana Federica Coriu v dvoch setoch 6:3, 7:5.

Humbert postúpil do semifinále turnaja ATP v Marseille

Vo štvrťfinále vyradil v pozícii nasadenej štvorky päťku "pavúka" Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu 6:1, 6:4.,aktualizované

Samsonovová postúpila v Abú Zabí do semifinále, zdolala Krejčíkovú

Ôsma nasadená tenistka zdolala v piatkovom štvrťfinále Češku Barboru Krejčíkovú v dvoch setoch 7:5, 6:4.,aktualizované

Dartová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA v Kluži

Harriet Dartová (V. Brit.) - Nuria Parrizasová Diazová (Šp.) 6:3, 6:2,aktualizované

Köpfer postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Dallase

Dominik Köpfer (Nem.-8) - Rinky Hijikata (Austr.) 6:3, 7:6 (5),aktualizované

Dimitrov postúpil do štvrťfinále turnaja ATP v Marseille

Vo štvrťfinále ho čaká domáci Arthur Rinderknech, ktorý zdolal Čecha Jiřího Lehečku 7:5 a 7:6.

Ofner skončil v 2. kole turnaja ATP v Cordobe na rakete Darderiho

Luciano Darderi (Tal.) - Sebastian Ofner (Rak.-4) 6:0, 6:3

Plíšková postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Kluži

Talianska teniska Elisabetta Cocciarettová vypadla.

Rybakinová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Abú Zabí

Krejčíkovú čaká vo štvrťfinále Ruska Ľudmila Samsonovová, ktorá zdolala Anhelinu Kalininovú z Ukrajiny 6:1 a 6:3.

Alcaraz, Medvedev a Zverev budú hrať za Európu na Laver Cupe

Medvedev a Zverev už turnaj vyhrali, Alcaraz sa na podujatí predstaví premiérovo.

Cocciarettová a Erraniová postúpili do 2. kola turnaja WTA v Kluži

Sara Erraniová zvíťazila nad Američankou Caty McNallyovou 6:2, 6:4. ,aktualizované