Slovan vo Fortunalige zdolal Trenčín

Slovan, ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Išlo o jediný nedeľný zápas.

Žilina 22. septembra (TASR) - Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľu v Žiline v 9. kole Fortuna ligy nad AS Trenčín 4:2.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:2)

Góly: 37. Roguljič, 46. van Kessel – 25. a 75. Šporar, 29. a 56. Strelec, ŽK: Zubairu – de Kamps, Nono. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Kováč, 965 divákov.

Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kleščík (72. Comvalius), Julien – Zubairu, Koolwijk – Roguljič – Bukari, Čatakovič (81. Depetris), van Kessel

Slovan: Greif – Apau (27. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Strelec (83. De Marco), Nono (75. Daniel), Moha – Šporar

Úvod dohrávaného stretnutia 9. kola veľa futbalového nepriniesol. Až v 13. minúte prišla prvá šanca zápasu, keď Ljubičičov pokus musel vyraziť na roh Šemrinec. Z neho poslal Nono výborný center pred bránu, ale pokus Strelca Šulek na bránkovej čiare odvrátil na ďalší rohový kop. Prvý gól však predsa len dali hráči Slovana, keď obrana domácich nezachytila loptu, za ktorou sa rozbehol najlepší strelec vlaňajšej sezóny Šporar a presnou krížnou strelou otvoril skóre. Už o štyri minúty navýšil vedenie belasých Strelec, keď domáci opäť chybovali, Moha priklepol loptu mladému útočníkovi Slovana, a ten v jasnej príležitosti nezaváhal. O osem minút sa Trenčanom podarilo znížiť, keď center sprava hostia síce ešte odvrátili, ale Roguljič prestrelil všetkých a všetko a Gref bol bezmocný. Gólman hostí sa však vyznamenal v 41. minúte, keď vychytal v stopercentnej šanci úplne voľného Bukariho.

Trenčín vybehol z kabín na druhý polčas vynikajúco a po pár desiatkach sekúnd vyrovnal. Po veľkej chybe obrany Slovana sa pokus Bukariho dostal od Greifa k voľnému van Kesselovi, ktorý loptu dostal pohodlne do siete. Holanďan v službách AS Trenčín mohol poslať v 54. minúte svoj tím po prvý raz do vedenia, ale v čistej šanci namieril iba do miest, kde stál pozorný Greif. O dve minúty sa však opäť tešil Slovan. Ljubičičovu zblokovanú strelu musel Šemrinec vyraziť s námahou na roh, po ktorom sa dostal k lopte Strelec a loptu napálil presne do ľavého horného rohu. Dobrý a ofenzívny futbal pokračoval aj ďalej. Greif sa na nedostatok práce nemohol sťažovať, aj v 66. minúte musel proti Čatakovičovmu pokusu vytiahnuť výborný zákrok a odvrátiť loptu na roh. Po ňom sa pred Greifom ocitol v čistej šanci aj Koolwijk, ale brankár Slovana sa nenechal ani na dvakrát prekonať. Silné momenty pre Trenčín ukončila hlavička Čatakoviča tesne nad bránu hostí. Trenčania cítili šancu na vyrovnanie, posilnili ofenzívu, ale zabudli na obranu a Slovan opäť trestal. V 75. minúte Strelec vysunul na pravej strane Medveděva, ktorý našiel v šestnástke úplne voľného Šporara a slovinský kanonier namieril po druhý raz v zápase presne. Trenčín sa stále nevzdával, hra sa odvíjala väčšinou na polovici Slovana, ale hostia si umne strážili dvojgólový náskok. V 84. minúte reklamovali Trenčania u hlavného rozhodcu ruku hostí v pokutovom území, ale penalty sa nedočkali, rovnako tak ani následne uznania gólu, ktorý neplatil pre ofsajd. Slovan zvíťazil pod Dubňom nad Trenčínom 4:2 a potvrdil druhú priečku v tabuľke.

Roman Marčok, tréner Trenčína: „Do zápasu sme vstúpili s tým, že ho chceme kontrolovať a mať jeho vývoj vo svojich rukách. Pokiaľ sme sa držali nášho plánu a hrali sme rýchlo s loptou, pretáčali sme ťažisko hry a boli sme aktívni, mal s tým súper veľké problémy a ťažko sa vzadu organizoval. Postupom času sme si vytvárali čoraz viac situácií v šestnástke, alebo jej okolí. Priebeh zápasu bol pre nás negatívny, ale zaslúžený, pretože práve momenty, kedy sme neboli organizovaní, súper využil na strelenie dvoch gólov, čím potvrdil svoju kvalitu a vysokú efektivitu svojich hráčov. Nepanikárili sme, vrátili sme sa do zápasu ešte pred prestávkou, navyše Greif nám chytil jednoznačný gól. Vývoj zápasu v druhom polčase bol pre nás priaznivý, dali sme okamžite vyrovnávajúci gól, ale opäť sme nedokázali udržať organizáciu hry počas celého druhého polčasu a akonáhle sme nechali súperovi dali šancu na protiútok, veľmi rýchlo nás potrestal. Súperovi blahoželáme, ukázal nám, ako treba byť efektívny v takýchto zápasoch. Napriek väčšiemu počtu šancí a väčšiemu držaniu lopty sme zápas výsledkovo nezvládli.“

Ján Kozák ml., tréner Slovana: „Veľmi ťažký zápas pre nás s výborným súperom. Vedeli sme, že ofenzívna sila Trenčína je veľká. Som rád, že sme pre nás tento veľmi dôležitý zápas zvládli, aj keď Trenčín mal veľa gólových príležitostí. Rozhodla naša efektivita a kvalita v ofenzíve. Dotiahli sme sa na Žilinu, čo sme po veľmi ťažkom zápase s Besiktasom aj chceli.“