Nitra vo fortunaligovom stretnutí zdolala Pohronie

FK Pohronie ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Palkovič

Fortunaliga pokračovala 8. kolom.

Žiar nad Hronom 14. septembra (TASR) - Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa nevyhrali vo Fortuna lige už päť zápasov v sérii. V sobotu nestačili v dueli 8. kola doma na FC Nitra a prehrali hladko 0:3.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC Nitra 0:3 (0:2)

Góly: 12. Šefčík, 30. Vrábel, 66. Ristovski. Rozhodovali: Očenáš – Ádám, Žákech, ŽK: D. Hrnčár, Sedláček - Vrábel, 1510 divákov

Pohronie: Vantruba – D. Hrnčár, Jacko, M. K. Bartoš, Tesák – Mészáros (46. P. Mazan), Sedláček, Klec, Blahút (65. Kondrlík) – Zachara (46. Pellegrini), Abrahám

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, P. Farkaš, Magda – Vrábel (55. Šimončič), M. Faško – Šefčík (79. Fabiš), Gatarić, Chobot (89. Štefanec) – Ristovski

V úvode duelu boli aktívnejší domáci futbalisti, no strela Kleca spoza šestnástky nemala patričnú presnosť. Postupom času hostia hru vyrovnali a išli do vedenia hneď z prvej šance. Lopta sa z ľavej strany dostala na šestnástku, kde si nabehol popri Tesákovi Šefčík, zvládol súboj s brankárom Vantrubom a zakončoval už za jeho chrbtom medzi opustené žrde – 0:1. Nitrania dostali krídla a mali aj ďalšiu šancu po rýchlej akcii, krížna strela Chobota bola obzvlášť nebezpečná, ale lopta napokon putovala vedľa žrde. Pohronie následne pohrozilo po peknej prihrávke Tesáka z ľavej strany pred bránku, Zacharovi chýbali centimetre aby loptu trafil pred odkrytou bránkou. Skúšal to následne v šestnástke i voľný Mészáros, ale slabšie zakončil, Šípoš si s touto situáciou poradil. V 28. minúte sa o slovo znovu prihlásili hostia. Rýchlo rozohrali štandardku, po ktorej pálil z vnútra pokutového územia Ristovski, zaskvel sa Vantruba. Kapituloval však v tridsiatej minúte, pretože po centri Šefčíka vyrazil loptu na šestnástku a spoza nej nekompromisne z prvej strieľal presne Vrábel – 0:2. Zaskočené Pohronie sa už do prestávky na odpoveď nezmohlo, navyše mohlo inkasovať aj tretí gól po rýchlom protiútoku súpera, Ristovski mieril presne k žrdi, no Vantruba sa prezentoval ďalším dobrým zákrokom.

Domáci do druhého polčasu, s dvomi zmenami v zostave, vstúpili aktívnejšie, ale nevytvárali si šance. Tú mali naopak futbalisti spod Zobora po priamom kope Šefčíka z osemnástich metrov, loptu poslal tesne nad brvno. Až potom sa snažil aspoň o zníženie stavu strelami z vyše dvadsiatich metrov Sedláček, najprv mieril nad bránku a druhý jeho už presnejší pokus kryl pozorný Šípoš. Nitrania číhali na brejky a jeden z nich im aj vyšiel v 66. minúte. Gatarić pekne vysunul Ristovskiho, ktorý tentoraz už nedal krížnou strelou Vantrubovi žiadnu šancu – 0:3. O víťazovi stretnutia tak bolo prakticky rozhodnuté. Výsledok mohol byť z pohľadu Nitranov ešte nepriaznivejší, ak by tečovanú strelu Faška nezneškodnil gólman Pohronia a hlavička Ristovskiho neskončila tesne vedľa pravej žrde.

Ján Rosinský, hlavný tréner Pohronia: "Do zápasu sme išli s myšlienkou podať čo najlepší a najobetavejší výkon, ale hráčom sa to nepodarilo. Nitra nás predčila vo všetkých herných ukazovateľoch, či už po hernej ale i pohybovej stránke. Súper vyhral úplne zaslúžene. Góly však padli po našich veľkých individuálnych chybách. Pokiaľ sa ich nevyvarujeme, tak vždy nimi posadíme súpera na koňa a my sa dostaneme pod tlak. Pod týmto tlakom už hráči s menšími skúsenosťami nedokážu dobre futbalovo myslieť. To sa podpísalo i pod túto našu prehru.“

Marián Süttö, tréner Nitry: "Bol to pre nás dôležitý zápas i v kontexte toho, že sme oba tímy na chvoste tabuľky. Zodpovedne sme sa ne tento duel pripravili, v pohári cez týždeň sme sa rozstrieľali a v prvom polčase chlapci ukázali futbal, ktorý chceme hrať. V druhom polčase bola pasáž, s ktorou sme neboli spokojí, no každopádne víťazstvo je v tejto etape pre nás veľmi cenné, zrodilo sa po našom najlepšom výkone. Tri body nás veľmi tešia, zvíťazili sme zaslúžene.“

Samuel Šefčík, strelec prvého a víťazného gólu Nitry:
"Čo sa týka môjho gólu, zostal som tam zabudnutý, tak som toho využil. Tréneri nás nabádajú, aby sme tam spolu s Majom Chobotom chodili za obranu, to sa aj stalo, našla si ma lopta a premenil som šancu. Potom sa nám už ľahšie hralo, na 0:2 sme zvyšovali z brejku. Dobre sme sa pripravili na súpera, vedeli sme, že to bude v Žiari ťažké, že sa tam nevyhráva ľahko, Pohronie má bojovný tím. Dôležité bolo, že sme sa v prvom polčase nepodriadili hre domácich, ale snažili sme sa hrať svoju hru. V druhom polčase sme mali výpadok, zatlačili nás trochu, ale dobre sme si to ustrážili a navyše sme pridali aj tretí gól čo bolo skvelé.“