Práve teraz

Poslanci dolnej komory talianskeho parlamentu odobrili dnes
v prvom čítaní kontroverzný volebný zákon, proti ktorému ostro vystupuje populistické Hnutie piatich hviezd (M5S). Za zákon hlasovalo v Poslaneckej snemovni 309 zákonodarcov, proti sa vyslovili 90.

Nemeckú cenu Goldene Henne (Zlatá sliepka)
si v piatok v Lipsku prevezme mnohonásobný československý a český Zlatý slávik Karel Gott (78).

Hokejisti HC\'05 B. Bystrica zavŕšili svoje účinkovanie
v A-skupine Ligy majstrov stredajším víťazstvom nad fínskym tímom Tappara Tampere 5:2.

V obci Pohronská Polhora v okrese Brezno sa strieľalo.
Na dom, v ktorom býva rómska rodina, vystrelili z idúceho auta niekoľko rán zo samopalu. S informáciou prišli portál cas.sk i televízia Markíza.

Bývalý generálny sekretár FIFA J. Valcke predniesol svoju obhajobu
pred Športovým arbitrážnym súdom (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. Bojuje proti zákazu činnosti na desať rokov za finančné podvody a nadmerné výdavky vrátane využívania lietadiel na súkromné účely.

Úvod

Iracké federálne súdy vydali zatykače na členov kurdskej volebnej
komisie, ktorí v septembri organizovali referendum o nezávislosti autonómneho regiónu Kurdistan. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Dlhočakávaná návšteva Británie amerického prezidenta Donalda Trumpa,
plánovaná na začiatok budúceho roka, zrejme napokon nebude oficiálnou štátnou návštevou a jej súčasťou nebude audiencia u kráľovnej Alžbety II.

Urgentnú evakuáciu asi 12.000 ľudí si vynúti ešte dnes nález
leteckej bomby v Hannoveri. Z oblasti v okruhu 1000 metrov od nálezu nebezpečného pozostatku vojny by sa s evakuáciou malo začať krátko po 20.00 h.

Návrhy z dielne ministerky školstva Martiny Lubyovej ukončili druhý
rokovací deň 21. schôdze parlamentu. Nevystúpil k nim ani jeden poslanec. Schôdzu dnes ukončili o pár minút skôr, ako mali v pláne.

Agentúra Amák blízka teroristickej organizácii Islamský štát
využíva v Belgicku registrovanú internetovú adresu, napísal dnes tamojší denník La Libre Belgique s odvolaním sa na investigatívnych novinárov z britskej mimovládnej organizácie Bellingcat.

Talianskeho tenistu Fabia Fogniniho podmienečne suspendovali
z dvoch grandslamových turnajov. V zápase tohtoročného US Open inzultoval rozhodcu.

Zmluva s advokátom Radomírom Bžánom, ktorá viedla ku výhre
v 700-miliónovej arbitráži, je jednoznačne platná. Uviedla to Scarlett Filipovičová z firmy MH Manažment v reakcii na dnešné vyjadrenia ministra hospodárstva Petra Žigu (Smer-SD).

Niekdajší portugalský reprezentant Luis Figo
sa stal poradcom Európskej futbalovej únie (UEFA).

Nigérijského žiadateľa o azyl odsúdili dnes v Münsteri
v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na 13 rokov väzenia za vraždu 22-ročnej študentky pomáhajúcej utečencom. Informoval o tom Západonemecký rozhlas.

Dvaja talianski väzni sú na úteku po tom, ako využili nepozornosť
dozorcov počas obeda s pápežom Františkom v Bologni, ktorý sa uskutočnil začiatkom októbra. S odvolaním sa na talianske médiá o tom dnes informovala agentúra DPA.

Obce a mestá v okolí atómových elektrární
Jaslovské Bohunice a Mochovce začnú s distribúciou nových jódových tabliet, ktoré sú určené na použitie v prípade jadrového ohrozenia.

Celkove 137 telesných pozostatkov vrátane 86 lebiek
exhumovali v týchto dňoch z masového hrobu v Koričanských stijenach neďaleko mesta Prijedor ležiaceho na západe Bosny a Hercegoviny.

Európska komisia upozornila, že na to, aby mohla
zlepšiť stabilitu hospodárskej a menovej únie, zabezpečiť jej odolnosť proti otrasom a znížiť potrebu verejného rozdelenia rizika, treba bankovú úniu dobudovať v priebehu budúceho roka.

Centrum sýrskej metropoly Damask sa dnes stalo dejiskom
ďalšieho trojitého samovražedného útoku. Z ulíc Damasku sa popri explóziách ozývala aj streľba, keď bezpečnostné zložky zmarili pokus o útok na policajnú stanicu.

Zahraničná a Obrazová redakcia Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
majú nové vedenie. Šéfkou Zahraničnej redakcie sa stala Monika Himpánová, vo funkcii nahradila Jozefínu Mikleovú. Na čele Obrazovej redakcie bude stáť Michal Svítok, nahradil Vladimíra Popelku.