NHL

NHL: Blues vyhrali v 3. zápase v Dallase

Víťazný gól hostí strelil 98 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Patrick Maroon.,aktualizované

V kanadskej nominácii na MS v hokeji nechýbajú Tavares či Stone

Okrem olympijského šampióna zo ZOH 2014 v Soči sa do výberu krajiny javorového lista dostali aj traja majstri sveta z roku 2016

Carolinu trápi maródka, zranených je niekoľko hviezd

Trénerovi Canes Rodovi Brind'Amourovi pred pokračovaním série na domácom ľade v Raleigh robia vrásky zranenia.

NHL: Crosby, Kučerov a McDavid finalistami na zisk Hartovej trofeje

Crosby pokoril 100-bodovú hranicu (35+65) šiestykrát v kariére, pričom len piati hráči v histórii NHL to dokázali viackrát (Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Marcel Dionne, Mike Bossy a Peter Šťastný).

NHL: Carolina zdolala domáci New York Islanders aj druhýkrát

V druhom zápase semifinále Západnej konferencie triumfovalo Colorado na ľade San Jose.,aktualizované

Kanade na MS v hokeji pomôže známy obranca Vancouveru

Vedenie kanadského tímu by malo čoskoro oficiálne oznámiť prvú predbežnú nomináciu na MS, prvé mená však už prenikli na verejnosť.

V NHL nominovali kandidátov na najlepšieho nováčika sezóny

O cene rozhodujú svojimi hlasmi členovia Asociácie profesionálnych hokejových novinárov (PHWA), víťaza vyhlásia 19. júna počas slávnostného udeľovania sezónnych ocenení v Las Vegas.

Columbus aj Dallas vyrovnali série, dvojgóloví Panarin a Hint

Slovenský kapitán domácich Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 28 minút. Brankár Jaroslav Halák bol opäť na striedačke. ,aktualizované

San Jose zdolalo Colorado a vedie v sérii 1:0, Burns s bilanciou 1+3

Veterán Joe Thornton oslávil svoj stý zápas v play off gólom a asistenciou. Sharks zvíťazili štvrtýkrát za sebou.

NHL: Toronto sa v úvode novej sezóny musí zaobísť bez zraneného Hymana

V siedmom zápase 1. kola play off na ľade Bostonu Bruins (1:5) si totiž roztrhol predný skrížený väz v pravom kolene.

NHL: Boston zvíťazil nad Columbusom po predĺžení a v sérii vedie 1:0

Domáce prostredie využili aj St. Louis Blues, keď zdolali Dallas Stars 3:2. V sérii sa ujali vedenia 1:0.,aktualizované

NHL: Člen vedenia súťaže sa ospravedlnil majiteľovi Vegas

Išlo o sporné vylúčenie Codyho Eakina v 10. minúte tretej tretiny zápasu medzi Vegas a San Jose.

NHL: Columbus trápia zranenia obrancov, debut možno zažije Gavrikov

V prvom kole, v ktorom Blue Jackets senzačne vyradili víťaza základnej časti v štyroch dueloch, rotoval Tortorella šiestich obrancov.

NHL: Carolina vyradila obhajcu Stanleyho pohára Washington Capitals

Hurricanes prehrávali v zápase 0:2 i 1:3. O vyrovnanie sa postaral v úvode tretej tretiny Jordan Staal. Ďalším hrdinom hostí bol obranca Jaccob Slavin, ktorý prihral na tri góly vrátane víťazného.,aktualizované

NHL: Boston vyradil v 1. kole play off Toronto, Chára s tromi pluskami

Chára si pripísal na konto tri plusové body. Halák nechytal, prednosť opäť dostal Tuukka Rask. Fín bol veľkou oporou domácich, keď vykryl 32 striel.,aktualizované

NHL: Dallas je v semifinále, Carolina si vynútila 7. zápas

Veľkou oporou hviezd bol brankár Ben Bishop, ktorý vykryl 47 striel. Prekonal ho iba Austin Watson, ktorý v 6. minúte otvoril skóre.

NHL: Vo finále o Norrisovú trofej trio Burns, Giordano, Hedman

Víťaza Norrisovej trofeje vyhlásia 19. júna v Las Vegas.

NHL: Boston zdolal Toronto a vyrovnal stav série, Chára asistoval

Brankár Jaroslav Halák opäť nechytal.,aktualizované

Bishop, Lehner a Vasilevskij sú nominovaní na Vezinovú trofej

Bishop mal najlepšiu percentuálnu úspešnosť zákrokov spomedzi všetkých brankárov v základnej časti.