NHL

NHL: Ehlers podpísal s Jets novú lukratívnu zmluvu

Súčasná zmluva vyprší 21-ročnému krídelníkovi budúci rok, na základe novej sa uviaže Winnipegu do konca sezóny 2024/25. ,aktualizované

NHL: Edmonton si pred zápasom s Calgary uctil statočného policajta

Ten v sobotňajšom zápase v americkom futbale (CFL) medzi Edmontonom Eskimos a Winnipegom Blue Bombers dohliadal na bezpečnosť, keď zrazu prerazilo ochrannú bariéru na štadióne auto.

Jágr vždy túžil hrať za kanadský klub, na Howeov rekord ešte nemyslí

Štyridsaťpäťročný krídelník ešte nestihol otvárací zápas Calgary v novej sezóne na ľade Edmontonu a je možné, že sa nepredstaví ani v ďalšom dueli, keď Flames v noci na nedeľu hostia Winnipeg.

NHL: Obhajca prehral so St. Louis, Winnipeg s Daňom dostal sedmičku

V noci na štvrtok pútalo pozornosť aj derby dvoch kanadských rivalov Edmonton - Calgary. Za optimálneho stavu sa mohli v zápase predstaviť aj dvaja Slováci.,aktualizované

Bickell podpísal s Chicagom jednodňový kontrakt

Americkému hokejistovi sa tak splnilo prianie ukončiť svoju kariéru v drese jastrabov.

NHL: Wilson z Washingtonu si za zákrok na Blaisa vyslúžil dištanc

Wilson sa previnil v 18. minúte druhej tretiny, keď v plnej rýchlosti tvrdo vrazil Blaisa zozadu na mantinel.

Sezóna NHL štartuje s prísnejšími pravidlami a nováčikom z Las Vegas

Stanleyho pohár obhajujú hokejisti Pittsburghu, Penguins sa stali v minulej sezóne prvým tímom v ére platových stropov, ktorý dokázal získať trofej dva roky po sebe.

Chicago zaradilo Hossu na listinu dlhodobo zranených hráčov

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára vynechá sezónu pre kožné ochorenie, ktoré spôsobuje výstroj, pričom nie je vylúčené, že si už hokej na profiúrovni nezahrá.

Cehlárik odštartuje sezónu na farme v Providence

Slovenský hokejista si v závere uplynulej sezóny poranil rameno a v máji absolvoval operáciu, pre ktorú vynechal MS.

Chicago zaradilo Jurča na waiver listinu, môže ho získať iný klub

Dvadsaťštyriročný Jurčo prišiel do Chicaga vo februári z Detroitu výmenou za tretie kolo draftu, ale v novom pôsobisku sa mu nedarilo.

Jágr sa vracia do NHL, dohodol sa na zmluve s Calgary

O jeho služby mali záujem St. Louis Blues, ale druhý najproduktívnejší muž histórie zámorskej profiligy ponuku odmietol a napokon sa dohodol s Flames.

Príprava NHL: Pánikovo Chicago zdolalo Boston futbalovým výsledkom

Richard Pánik, ktorý odohral v domácom drese 14:03 minút a zaznamenal dve trestné minúty.,aktualizované

NHL: Ottawa predĺžila kontrakt s brankárom Andersonom

Tridsaťšesťročný veterán zarobí za prvý rok 5,5 miliónov a v druhom štyri milióny dolárov.

Príprava NHL: Halák pomohol NY Islanders k víťazstvu nad Buffalom

Tridsaťdvaročný slovenský reprezentant kryl 20 z 21 striel súpera a mal 95,2% úspešnosť zákrokov.

NHL: Fabbri bude pre zranenie kolena chýbať St. Louis celú sezónu

Fabbri odohral v NHL 143 zápasov, nazbieral v nich 81 bodov (33+48).

NHL: Tampa Bay vyradí dres s číslom 4, ktoré nosil Lecavalier

Lecavalierova "štvorka" bude druhým vyradeným číslom v histórii klubu. Predtým si Lightning takto uctili Martina St. Louisa, ktorý nosil dres s číslom 26.

Mauriceovi Rocket Richardovi po 72 rokoch priznali asistenciu

Doteraz mal bývalý slávny útočník Montrealu na konte 965 bodov, po novom bude mať o jeden viac.

NHL: Detroit zvíťazil v príprave nad Bostonom 5:1

Dvadsaťšesťročný krídelník prihral v 43. minúte na gól Čechovi Martinovi Frkovi, ktorý v presilovke spečatil konečný výsledok na 5:1.,aktualizované

Avery vydal knihu. Popisuje v nej aj zlý vzťah Gáboríka s Tortorellom

Okrem Tortorellu si kanadský búrlivák podal aj Mikea Sullivana, súčasného trénera Pittsburghu Penguins, ktorý bol štyri roky Tortorellovým asistentom na lavičke Rangers.

Príprava NHL: Famózny Pánik pomohol 3 asistenciami k triumfu Chicaga

Marko Daňo odohral necelých 13 minút a zaznamenal dve strely na bránku pri prehre svojho Winnipegu Jets na ľade Minnesoty Wild 0:1.

NHL: Hokejisti Los Angeles zvíťazili v Šanghaji nad Vancouverom

Králi zdolali svojho súpera 5:2.

Cole oficiálne ukončil kariéru, bude ambasádor Hurricanes

Američan pôsobil v zámorskej NHL trinásť sezón, osem a pol z nich strávil v drese Caroliny Hurricanes. S klubom sa mu podarilo v roku 2006 získať slávny Stanleyho pohár.

Detroit v prípravnom stretnutí podľahol Pittsburghu, Tatar asistoval

Tatar mal prsty v presilovkovom góle Gustava Nyquista, švédsky útočník ním dve minúty pred koncom tretej tretiny vynútil predĺženie.

Jágr sa nevzdáva pôsobenia v NHL, v KHL ho chce Nižnekamsk

Jágr pred časom naznačil, že KHL je jedna z variant, keby nakoniec zostal v Európe.

NHL: Adam Ružička už nepokračuje v prípravnom kempe Calgary

Osemnásťročný útočník bol tento rok jedným z dvoch draftovaných Slovákov, Calgary si ho vybrali v 4. kole zo 109. miesta.

Na NHL si musí ešte počkať: New Jersey poslalo Studeniča do Hamiltonu

Studenič si v noci na utorok pripísal na konto premiérový štart za New Jersey, pri víťazstve 4:1 nad Washingtonom Capitals si zahral vo štvrtom útoku.

NHL: Útočník New Jersey Boyle má leukémiu: Liečba by mala zabrať

Tridsaťdvaročnému americkému hokejistovi zistili na začiatku tréningového kempu nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou.

Príprava NHL: Chicago zdolalo Columbus, Jurčo dvakrát asistoval

Hokejisti Chicaga zdolali svojho súpera o tri góly.,aktualizované

NHL: Švajčiar Josi sa stal ôsmym kapitánom Nashvillu

Dvadsaťsedemročný Josi nahradí v tejto funkcii práve Fishera, ktorý po uplynulej sezóne ukončil kariéru.

Koivu predĺžili zmluvu s Minnesotou do konca sezóny 2019/20

Fínsky útočník si tak polepší o ďalších 11 miliónov.

Príprava NHL: Jaroš s asistenciou, Halák s nulou, nastúpil i Studenič

Jaroslav Halák odohral v drese New Yorku Islanders dve tretiny a v mestskom derby vychytal všetkých 22 striel rivalov z Rangers, ktoré na neho smerovali.

NHL: Toronto zužovalo káder, Slováka Pospíšila poslalo na farmu

V kempe Toronta sa teraz nachádza 49 hráčov, 28 útočníkov, 17 obrancov a štyria brankári.

NHL: New York Islanders zdolal v príprave Philadelphiu po predĺžení

Hetrikom sa predviedol 21-ročný nováčik Tyler Wong, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

V kempoch NHL sa predstaví 17 Slovákov, vrátane štyroch nováčikov

Profiligové kluby otvárali brány svojich kempov od štvrtka do soboty.

Vancouver v príprave NHL porazil Los Angeles až po predĺžení

Obe mužstvá teraz čaká turné v Číne, v rámci ktorého odohrajú dve prípravné stretnutia.

Colorado a obranca Zadorov sa dohodli na kontrakte na dva roky

V uplynulej sezóne si pripísal desať asistencií, záverečných 25 zápasov však vynechal pre zranenie členka.

Kesler je po operácii, v Anaheime dúfajú, že sa vráti do Vianoc

V minulej sezóne odohral 82 zápasov s 58 bodmi za 22 gólov a 36 asistencií. V play off pridal jeden gól a sedem asistencií v sedemnástich stretnutiach.

Ovečkina sklamala absencia na ZOH: Nikdy som si nemusel vyberať

Tridsaťjedenročný ruský útočník sa tak musí sústrediť na klubové povinnosti. V minulej profiligovej sezóne nazbieral 33 gólov a 36 asistencií v 82 zápasoch základnej časti.

Gáborík vynechá turné v Číne, jeho štart v úvode sezóny je otázny

Bývalý kanonier Minnesoty, NY Rangers či Columbusu sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári v Toronte.

NHL: Bondra prispel gólom k triumfu Chicaga na turnaji nováčikov

Dvadsaťročný slovenský útočník sa presadil delovkou v 26. minúte za stavu 0:2 a naštartoval tak "jastrabov" k obratu.