Obranca Chicaga Seabrook si za faul na Backesa nezahrá tri zápasy

Zákrok Brenta Seabrooka na Davida Backesa Foto: Youtube

Seabrook, ktorý počas tretej tretiny ramenom trafil súpera do hlavy, dostal už v dueli trest 5+DKZ.

New York 21. apríla (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks sa v troch zápasoch budú musieť zaobísť bez obrancu Brenta Seabrooka. Vedenie zámorskej profiligy ho totiž v nedeľu potrestalo za nebezpečný zákrok na Davida Backesa zo St. Louis Blues v druhom zápase 1. kola play off NHL. Informovala agentúra Reuters.

Seabrook, ktorý počas tretej tretiny ramenom trafil súpera do hlavy, dostal už v dueli trest 5+DKZ. Backesovi museli po faule pomôcť z ľadu a do hry viac nezasiahol. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude absentovať. Seabrook doposiaľ nikdy nebol suspendovaný ani nemusel platiť žiadnu pokutu.

Obhajca Stanleyho pohára Chicago ťahá v sérii so St. Louis za kratší koniec a prehráva už 0:2.