Najnovšie

Dermendžiev sa stal novým trénerom futbalistov Bulharska

Vo funkcii nahradil Krasimira Balakova.

Začalo sa trestné stíhanie pre tragickú zrážku motoriek v Nálepkove

To, či pri tejto dopravnej nehode u vodičov asistoval alkohol polícia zisťuje.

V Tatranskej Lomnici sa zrazil vlak s dodávkou. Hlásia zranených

Pacient s ťažkými zraneniami, ktorého ošetrovala posádka Rýchlej lekárskej pomoci Kežmarok, bol odovzdaný posádke leteckých záchranárov za účelom transportu do nemocnice v Košiciach.

Hodnota požičaných peňazí sa pre infláciu znižuje

Pri pohľade na nízke úroky z vkladov v bankách mnohí povedia, že sú tak nízke, že nezarobia ani na infláciu. Ak ceny stúpnu za rok napríklad o dve percentá, no úrok je iba polovičný.

Najdrahšiu posilu Sheffieldu McBurnieho stíhajú za jazdu v opitosti

Dvadsaťtriročného Škóta, ktorý sa v lete stal najdrahšou posilou nováčika anglickej Premier League, zastavila v piatok ráno polícia v Leedsi. Pred súd sa postaví 6. novembra.

Šesť lekárov získalo od ŽSK dotáciu 25.000 eur na vybavenie ambulancií

Riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK doplnila, že lekári našli svoje miesta v menej dostupných lokalitách alebo v lokalitách s nedostatočnou dostupnosťou zdravotnej starostlivosti.

Čerstvý tridsiatnik Stoch s asistenciou pri premiére v základe PAOK-u

V nedeľnom zápase 7. kola najvyššej gréckej súťaže odohral 74 minút a k víťazstvu nad Lamiou 3:0 prispel prihrávkou na gól.

Predčasných starobných dôchodcov je menej, ich dôchodok však narástol

Podľa údajov Sociálnej poisťovne k 30. septembru 2019 vyplácala 13.922 predčasných starobných dôchodkov v priemernej výške 435,67 eura.

Ganc vyzýva Netanjahua, aby vrátil poverenie na zostavenie vlády

Netanjahu pred niekoľkými dňami znova prišiel s tvrdením, že Ganc odmietol vytvoriť vládu jednoty preto, aby sa spojil s Jednotnou arabskou kandidátkou.

Slovensko sa pod sankčné pásma dlhovej brzdy vlani nedostalo

Jesenná notifikácia Eurostatu zvýšila údaje slovenského dlhu a deficitu. Podľa jarnej notifikácie bol dlh tesne pod 49 % HDP, čo by znamenalo úroveň pod sankčnými pásmami dlhovej brzdy.

Trojkoalícia PS-Spolu-Za ľudí nevznikne, Kiska chce širšiu spoluprácu

Kiskova strana tvrdí, že trojkoalícia by podľa aktuálnych preferencií nestačila na to, aby vymenili súčasnú vládu. ,aktualizované 

Česká informačná služba rozložila sieť vytváranú tajnou službou Ruska

Sieť bola financovaná z Ruska a ruského veľvyslanectva a mala prostredníctvom siete serverov útočiť na ciele v Česku i na českých zahraničných partnerov, informoval spravodajský server Novinky.cz.

V Senici si pripomenú 100. výročie začiatku výroby umelého hodvábu

Históriu výroby viskózových vlákien na Slovensku začali písať v roku 1919 v Senici. Všetko sa začalo, keď v záujme vytvoriť nové pracovné miesta potrebovali využiť priestor starých liehovarov.

Keaneovi sa nepáčila družba hráčov United a LFC: Veď ich čakala vojna

Niežeby sa protagonisti ligového zápasu správali neprístojne, práve naopak. Viacerí hráči sa pred vstupom na trávnik objímali a podávali ruky.

Spoločnosť Lukamasiv vyrobí pre Ikeu aj pol milióna dielcov mesačne

V roku 2009 však zasiahol priestory firmy požiar, pri ktorom zhorela celá časť výroby. Spoločnosti zostal len materiál a stroje pre výrobu z MDF.

Hanušovce chcú revitalizovať grófsky park, vypísali súťaž na projekt

Samospráva predpokladá výdavky na vyhotovenie projektových podkladov vo výške takmer 31.000 eur, ukončenie predkladania ponúk je vo štvrtok 24. októbra.

Deficit verejných financií a verejný dlh eurozóny aj EÚ vlani klesli

Podľa najnovších údajov Eurostatu v roku 2018 sa deficit verejných financií vlani znížil na 0,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) z 0,9 % HDP v roku 2017. A v celej EÚ klesol na 0,7 % z 1 % HDP.

PS-Spolu: Zákony, ktoré majú riešiť nelegálny majetok, sú deravé

V prípade Jankovskej podľa programového lídra Miroslava Beblavého zlyháva ústavný zákon o ochrane verejného záujmu.

Štát si požičal v dvoch aukciách štátnych dlhopisov 221,4 mil. eur

V konkurenčnej časti aukcie ŠD splatných 12. júna 2028 bol akceptovaný dopyt na úrovni 133 miliónov eur, pričom celkový dopyt sa pohyboval na hodnote 267,7 milióna eur.