< sekcia

Juventus získal 8. taliansky titul za sebou

Blaise Matuidi z Juventusu Turín v zápase 33. kola talianskej Serie A Juventus Turín - AC Fiorentina 20. apríla 2019 v Turíne. Foto: TASR/AP

Cesta za skompletizovaním titulu sa nerodila ľahko, keďže domáci futbalisti otáčali nepriaznivé skóre už od úvodu zápasu.

Turín 20. apríla (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín sa po sobotňajšej domácej výhre nad Fiorentinou (2:1) stali ôsmykrát v sérii šampiónmi talianskej Seria A. "Stará dáma" má päť kôl pred koncom súťaže 20-bodový náskok pred druhým Neapolom. Hoci ten má zápas k dobru, no môže získať už len 18 bodov. Pre Juventus je to celkovo 37. titul majstra Talianska.

Cesta za skompletizovaním titulu sa nerodila ľahko, keďže domáci futbalisti otáčali nepriaznivé skóre už od úvodu zápasu. Vo vnútri pokutového územia sa dostal k odrazenej lopte Nikola Milenkovič a bez problémov poslal Fiorentinu do vedenia už v 6. minúte.

Miralem Pjanič v 37. minúte poslal presný center na hlavu Alex Sandra, ktorý gólom stanovil nerozhodné polčasové skóre. Výhru domácim priniesla 53. minúta, keď si po Ronaldovom prieniku strelil vlastný gól German Pezzella. V drese hostí odohral celý duel slovenský obranca Dávid Hancko.

Serie A - 33. kolo:

Parma Calcio - AC Miláno 1:1 (0:0)

Góly: 87. Alves - 69. Castillejo

J. Kucka odohral za domácich celý zápas.

Bologna - Sampdoria 3:0 (0:0)

Góly: 54. Tonelli (vl.), 69. Pulgar, 83. Orsolini

Cagliari - Frosinone 1:0 (1:0)

Góly: 27. Joao Pedro (z 11 m), ČK: 79. Farago (Cagliari)

FC Empoli - Spal 2:4 (1:2)

Góly: 23. Caputo, 47. Traore – 38. a 61. Petagna (prvý z 11 m), 45. Floccari, 89. Antenucci

FC Janov - FC Turín 0:1 (0:0)

Góly: 58. Ansaldi

Lazio Rím - Chievo Verona 1:2 (0:0)

Góly: 67. F. Caicedo – 49. Vignato, 51. Hetemaj, ČK: 34. Milinkovič-Savič (Lazio)

Udinese Calcio - US Sassuolo 1:1 (0:1)

Góly: 80. Lirola (vl.) – 31. Sensi

Juventus Turín - Fiorentina 2:1 (1:1)

Góly: 37. Alex Sandro, 53. Pezzella (vl.) - 6. Milenkovič