Streda 1. máj 2024

Trenčín zdolal majstrovské Košice po samostatných nájazdoch

Brankár Trenčína Ján Chábera (vľavo) vyráža puk pred Košičanom Richardom Lelkešom (druhý sprava), prizerá sa Trenčan Miroslav Zaťko (vpravo) v zápase 8. kola Tipsport Ligy Dukla Trenčín - HC Košice, 2. októbra 2015 v Trenčíne. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Kvalitný hokej sa rozbehol v druhej časti prvej tretiny.

Trenčín 2. októbra (TASR) - V úvodnej desaťminútovke boli brankári takmer bez práce. Hokej sa hral síce zo strany na stranu, ale oba tímy sa snažili rozohrávku súpera ohroziť už na začiatku a darilo sa im to. Kvalitný hokej sa rozbehol v druhej časti prvej tretiny. V 12. min nahadzovaný puk Hlinku skončil na konštrukcii brány. Na opačnej strane zobral zodpovednosť na seba skúsený Bartoš. Pri brejkovej situácii trafil iba pripraveného Cháberu. Viac čistých šancí mali hostia. Hrnka a po ňom ani Bartánus nedokázali uspieť zoči-voči brankárovi Dukly. V závere úvodnej dvadsaťminútovky nedokázal domáci tím využiť viac ako pol minútovú presilovú hru o dvoch hráčov a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu.

Na začiatku druhej tretiny mala Dukla šancu otvoriť skóre zápasu v presilovej hre, no presadila sa až po jej konci. Melicherčík niekoľkokrát zasiahol proti útočníkom Trenčína, ale na dorážku Ölveckého bol už prikrátky. O dve minúty šiel sám na bránku Zaťko, trafil však iba Melicherčíkovu hruď. Majstrovský kolektív zvýšil aktivitu a odmenou mu za to bolo vyrovnanie. Prihrávku spoza bránky doklepol do odkrytej časti Lapšanský a v polovici zápasu sa začalo odznova. Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu ešte do záveru druhej časti hry, ale šance zostali nevyužité.

Aj v poslednej tretine pokračoval nadpriemerne kvalitný hokej a hralo sa zo strany na stranu. V 47. min mohol misky váh na domácu stranu nakloniť Koyš. Nepodarilo sa mu však dobre trafiť prihrávku od Petrovického. Podobne pochodil o tri minúty aj Gašparovič. V závere mohla Dukla rozhodnúť pri dvoch presilových hrách. Košičania však skvele bránili. Štyri minúty pred naplnením šesťdesiatej minúty mal rozhodnutie na hokejke Ölvecký, prekľučkoval sa až pred Melicherčíka. Na presné zakončenie mu však už nezostal dostatok priestoru. A keď dve minúty pred koncom nenamieril presne Dlouhý, zápas dospel do predĺženia. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediný presadil Melichárek.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Ölvecký, rozhodujúci samostatný nájazd Melichárek – 30. Lapšanský
Rozhodovali: Baluška, J. Konc - Kacej, J. Tvrdoň, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3338 divákov

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Nehrali sme to, čo sme si predstavovali. Akosi sme ťahali za sebou nohy. Sme radi aj tým dvom gólom. Za posledné zápasy sme strelili iba štyri góly. Nad vodou nás drží Chábera, čo potvrdil aj v nájazdoch. Dúfam, že ďalší zápas bude z našej strany po korčuliarskej stránke lepší."

Peter Oremus, tréner Košíc: "Po dlhej dobe sme vonku odohrali dobrý zápas. Prístup chlapcov bol zodpovedný. Mrzí nízky počet strelených gólov, čo rozhodlo o osude zápasu."