Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Futbal

Liverpool mieri v novej sezóne vysoko, má najvyššie ambície

Tréner Klopp už minul na nákup posíl viac ako 170 miliónov libier, vrátane brazílskeho brankára Alissona z AS Rím. Ten sa vďaka tomu stal najdrahším futbalovým brankárom histórie.

Özilov agent kritizoval Hoenessa: Sú to hlúpe vyjadrenia a klamstvá

Dvadsaťdeväťročný rodák s Gelsenkirchenu sa rozhodol skončiť v národnom tíme po nedávnych MS v Rusku, pretože cítil podľa vlastných slov rasizmus a neúctu.,aktualizované

Hamšík: Zostal som v Neapole, lebo ma chcel Ancelotti

Hamšík pôsobí v Neapole od leta 2007, keď prišiel pod Vezuv z Brescie.

Taliansky obranca Piccini posilní Valenciu

Valencia doposiaľ minula na letné posily vyše 50 miliónov eur.

Úspešná premiéra Sarriho: Verí, že si klub udrží opory

Vo funkcii kormidelníka FC Chelsea nahradil pred sezónou 2018/2019 svojho krajana Antonia Conteho.

FORTUNA LIGA: Trenčín podpísal zmluvu s brankárom Hrdličkom

Hrdlička naposledy pôsobil na Slovensku v ročníku 2011/2012, keď obliekal tri roky za sebou dres MFK Ružomberok.

Látal dáva Trnave v zápase s Varšavou menšie šance než proti Mostaru

Látal má s najbližším súperom bohaté skúsenosti, v rokoch 2015-2017 viedol ako hlavný tréner konkurenčný Piast Gliwice a dokonca s Legiou súperil o titul.

Freiburg angažoval austrálskeho útočníka Borrella

Dvadsaťdvaročný Borrello sa momentálne zotavuje po zranení kolena, tím ho napriek tomu zobral.

Nemecká futbalová federácia odmieta rasizmus v prípade Özila

Özil ukončil svoju reprezentačnú kariéru a namieril svoj hnev na DFB, konkrétne na prezidenta Reinharda Grindela, ktorý sa podľa neho nemiestne vyjadroval do médií na jeho adresu.

DAC čaká v 3. predkole Makov Zenit, Trenčín proti Feyenoordu

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone.,aktualizované

Özil v reprezentácii skončil, Merkelová mu poďakovala za prínos

Hráč londýnskeho Arsenalu označil ako dôvod svojho rozhodnutia reakcie na kontroverzné fotky s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom.

Trnava v prípade postupu nastúpi proti CZ Belehrad alebo Suduve

Rozhodol o tom pondelňajší žreb.,aktualizované

Spartak čaká favorizovaná Legia. Budeme bojovať, hovorí tréner Látal

Legia získala päť domácich titulov v predchádzajúcich šiestich sezónach a pred dvoma rokmi sa predstavila v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Futbalisti Dortmundu zdolali v Medzinárodnom pohári majstrov Liverpool

Anglické mužstvo viedlo, nemecký tím otočil v druhom polčase.

FC Bruggy - Standard Liege 2:1 v zápase o belgický Superpohár

Výsledok: FC Bruggy - Standard Liege 2:1

Ohlasy trénerov po zápase Železiarne Podbrezová - Dunajská Streda 1:2

Železiarne Podbrezová - Dunajská Streda 1:2 v 1. kole.

Wisla Plock - Lech Poznaň 1:2 v 1. kole poľskej futbalovej ligy

takto začal nový ročník Ekstraklasy.

Özil ukončil reprezentačnú kariéru

Dvadsaťdeväťročný hráč londýnskeho Arsenalu odohral za Nemecko 92 zápasov a strelil 23 gólov, debutoval v roku 2009 a na konte má titul majstra sveta z MS 2014 v Brazílii.

V prvom kole českej ligy skóroval aj Stoch

Slavia Praha uspela na ihrisku Sigmy Olomouc 3:0 aj vďaka gólu Slováka Miroslava Stocha, ktorý pridal v 30. minúte strelou z diaľky druhý zásah vicemajstra.

O víťazovi španielskeho Superpohára sa rozhodne v Maroku

Doteraz sa o držiteľovi trofeje rozhodovalo v dvojzápase, pričom každé mužstvo hralo raz na vlastnom ihrisku.

Lačný opäť do zahraničia, dohodol sa s gruzínskym Torpedom Kutaisi

Okrem Slovenska a Česka hral Lačný už aj v Škótsku, Bielorusku, Kazachstane a Poľsku.

Iniesta debutoval v Japonsku, jeho tím Vissel Kobe prehral 0:3

Iniesta trénoval s tímom po prvý raz dva dni pred zápasom. V sobotu hrá Vissel opäť doma proti Kašiwe, očakáva sa, že 34-ročný stredopoliar už nastúpi od začiatku stretnutia.

Bývalý futbalista F. Beckenbauer naďalej odmieta obvinenia z korupcie

Úspešný športovec vyhlásil, že nemá silu ani záujem vysvetľovať všetko odznova.

Mexický rekordér Rafael Marquez zavesil kopačky na klinec

Marquez je jeden z trojice futbalistov, ktorý hral na piatich svetových šampionátoch

Witsel by sa mohol vrátiť do Európy, záujem má Dortmund

Záujem Dortmundu o Witsela môže byť predzvesťou pohybu v kádri žlto-čiernych.

Dvojičky Alexej a Vasilij Berezuckí ukončili futbalovú kariéru

Rodáci z Moskvy ovládli s armádnym klubom 6-krát najvyššiu ruskú súťaž, 7-krát oslavovali víťazstvo v národnom pohári a 5-krát triumfovali v zápase o ruský superpohár.

Buffon v premiére raz inkasoval, Paríž St. Germain podľahol Bayernu

PSG najbližšie narazí v sobotu 28. júla v Singapure na londýnsky Arsenal, ktorý vedie bývalý tréner Parížanov Unai Emery.

Mak skóroval v generálke proti Interu Miláno: Super večer, hodnotí

S reprezentačným kolegom Milanom Škriniarom prehodil pár viet a vymenili si aj dresy.

Úradujúci majster Spartak v 1. kole Fortuna ligy prehral so Senicou

Ružomberok remizoval so Sereďou.

Slovenky vyhrali turnaj v unifikovanom futbale v Chicagu

Slovenky zvíťazili na podujatí vo všetkých piatich stretnutiach a trofej si prevzali z rúk prezidenta Special Olympics International Tima Shrivera.

Schürrle odchádza z Borussie Dortmund, klub rokuje o jeho prestupe

Majster sveta z roku 2014 prišiel do Dortmundu v roku 2016 za 30 miliónov eur z konkurenčného Wolfsburgu.

Bývalý francúzsky reprezentant Gourcuff posilní Dijon FCO

Ofenzívny stredopoliar, ktorému predpovedali veľkú budúcnosť, pôsobil v minulosti aj v Girondins Bordeaux, AC Miláno a Olympique Lyon.

Borussia Dortmund porazila Manchester na pohári majstrov v Chicagu

O výsledku rozhodol jediný gól.

K. PECZE: Na titul favorizoval Brazíliu, s kritikou Neymara nesúhlasí

Tréner Karol Pecze patrí k legendám slovenského futbalu. Aj preto sme ho pred pár dňami pozvali do televízneho štúdia TABLET.TV, kde v krátkosti zhodnotil nedávno skončený svetový šampionát.

Plzeň odštartovala obhajobu titulu víťazstvom nad Duklou

V drese hostí odchytal 90 minút slovenský reprezetant Matúš Kozáčik, celý duel hral Patrik Hrošovský a do 57. minúty bol na ihrisku Roman Procházka.

Leicester získal brankára Dannyho Warda z Liverpoolu

S Leicesterom podpísal zmluvu na štyri roky s klauzulou, že Liverpool z jeho následného predaja zinkasuje 20-percent.

UEFA potrestala šéfa AS Rím za kritické komentáre na rozhodcov

Zákaz vojde do platnosti počas prvého stretnutia AS v 18. alebo 19. septembra a potrvá až do konca základných skupín.

Dohrávka 1. kola Michalovce - Žilina sa uskutoční v auguste

Mení sa aj program tímov úspešných v Európskej lige.

Univerzál Lupták novou posilou Spartaka Trnava

Lupták sa so Spartakom dohodol na ročnom kontrakte s opciou. Lukáš je využiteľný v krídelných priestoroch ako pre útočnú, tak i obrannú fázu.

Sorokin potrestá bezpečnostných pracovníkov za chybu vo finále

Alexej Sorokin uviedol, že sa postará, že sa príslušní pracovníci budú hanbiť a budú čeliť disciplinárnym trestom. Vybehli na trávnik v druhom polčase duelu Francúzsko - Chorvátsko.