Futbal

Jensen sa stal novou posilou Celty Vigo, podpísal päťročný kontrakt

V Celte by mal nahradiť ďalšieho Dána Daniela Wassa, ktorý prestúpil do Valencie.

Gareca ostáva trénerom Peru, podpísal trojročný kontrakt

Pod vedením Garecu sa Peruánci po 36-ročnej prestávke predstavili na svetovom šampionáte. Hoci v Rusku očarili atraktívnym ofenzívnym futbalom.

Celtic Glasgow remizoval v LM s AEK Atény 1:1 v prvom zápase

Rakúsky šampión si už v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok. Najskôr sa po štvrťhodine hry strelecky presadil z pokutového kopu izraelský legionár Munas Dabbur.

Brankár Courtois ide z Chelsea do Realu, opačným smerom Kovačič

Courtoisa v Chelsea nahradí talentovaný Kepa Arrizabalaga zo španielskeho Athletica Bilbao. The Blues za 23-ročného hráča zaplatia 71 miliónov libier a stane sa najdrahším brankárom sveta.

SP: D. Streda vyhrala v 3. kole v Púchove 5:2,Nitra ďalej cez rozstrel

Uspeli aj ďalší zástupcovia najvyššej súťaže - Michalovce vyhrali nad Bešeňovou 6:0, Senica nad Dolnými Vestenicami 5:0.,aktualizované

Večer pred zápasom bolo na duel na Pasienkoch predaných viac ako 5000 vstupeniek, informoval klubový web.

LM: FC Salzburg - Škendija Tetovo 3:0 v prvom zápase 3. predkola

PAOK Solún si v prvom zápase na domácej pôde poradil so Spartakom Moskva tesne 3:2. V druhom polčase nepremenil pokutový kop za hostí Quincy Promes.

Mierny optimizmus im do žíl vlieva aj fakt, že Holanďania pricestovali na Slovensko bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, vrátane hviezdneho útočníka Robina van Persieho. ,aktualizované

Oršula uspel na skúške a s Libercom podpísal ročnú zmluvu s opciou

Oršula bol na skúške od minulého týždňa a v nedeľu nastúpil na zápas v drese juniorky klubu v dueli proti Bohemians 1905. Pri víťazstve 5:0 strelil štvrtý gól tímu spod Ještědu.

Hamšíkov Neapol získal francúzskeho obrancu Malcuita

Malcuit odštartoval kariéru v Monaku, neskôr pôsobil dve sezóny v Saint-Etienne a do Lille prestúpil v roku 2017.

Arrizabalaga si uplatnil výkupnú klauzulu, ide do Chelsea, bude drahší

Na Stamford Bridge má nahradiť Belgičana Thibauta Courtoisa, ktorý je na odchode do Realu Madrid.

Na MUFC vyšiel piatkový úvod Premier League, Mourinho: Nanešťastie

Anglický majster bude známy najneskôr 12. mája, keď je na programe záverečné 38. kolo.

Leverkusen Fínovi Pohjanpalovi verí, dal mu zmluvu do roku 2022

Pohjanpalovi robila veľké problémy zlá cirkulácia krvného obehu v pravej nohe. Za Bayer odohral len 18 ligových zápasov, ale dokázal v nich streliť až sedem gólov.

EURÓPSKA LIGA: Slovenské kluby zabojujú najprv doma

Odvety sú na programe na budúci týždeň 16. augusta v Rotterdame a Viedni.

Lewandowski akceptoval zotrvanie v Bayerne Mníchov

Dvadsaťdeväťročný kanonier sa snažil v prestupovom období o zmenu pôsobiska, hoci má v Bavorsku kontrakt platný až do roku 2021.

Český futbalový útočník Vydra prestúpil do Burnley

Pre 26-ročného útočníka je to piaty anglický klub, pôsobil aj v Derby County, Watforde, West Bromwichi Albion a Readingu.

Bournemouth získal Lermu za rekordných 25 miliónov libier

Doterajší klubový rekord bol 20 miliónov libier, ktoré "Cherries" vyplatili pred rokom Chelsea Londýn za Nathana Akea.

Jirka sa 38-tisícového davu nezľakol: Pre mňa najväčší zápas

Práve po akcii 20-ročného stredopoliara inkasovala obrana srbského majstra. Po góle Nabouhaneho z pokutového kopu rozohrali Trnavčania loptu k Bakošovi, ktorý ju do behu poslal Jirkovi.

Real Madrid vyhral s AS Rím 2:1 na Medzinárodnom pohári majstrov

Na MetLife Stadium v New Jersey pred návštevou 51.528 divákov v prvej štvrťhodine strelili góly Marco Asensio a Gareth Bale, AS Rím v 83. minúte znížil po presnom zásahu Kevina Strootmana.

Trnava uhrala v Belehrade v predkole LM cennú remízu 1:1

Domáci sa ujali vedenia v 24. minúte po góle Bena Nabouhaneho z pokutového kopu, o minútu neskôr vyrovnal Erik Grendel.,aktualizované

Benfica Lisabon - Fenerbahce Istanbul 1:0 v 1. zápase 3. predkola LM

Úradujúci chorvátsky šampión Dinamo Záhreb zvíťazil na ihrisku kazašského FC Astana 2:0.

Pjaca z Juventusu na hosťovanie s opciou do Fiorentiny

Dvadsaťtriročný ofenzívny univerzál prišiel do Juventusu v roku 2016 z Dinama Záhreb za 23 miliónov eur.

Slovanistky na úvod turnaja Ligy majstrov žien v Ľubľane prehrali

Zverenky Martina Masaryka sa v druhom súboji stretnú v piatok 10. augusta s FK Minsk, ktorý v prvom zápase deklasoval domácu Olimpiju Ľubľana 6:0.

Zlaté Moravce a Ružomberok postúpili do 4. kola Slovenského pohára

Účastník druhej najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica prehral na ihrisku treťoligistu z Fiľakova 0:3.,aktualizované

Futbal-LM: FC Astana - Dinamo Záhreb 0:2 v 1. zápase 3. predkola

Odveta je na programe o týždeň na záhrebskom Maksimire, postupujúci v play off o skupinovú fázu narazí na švajčiarsky Young Boys Bern.

Africká futbalová konfederácia dištancovala 7 rozhodcov a funkcionára

Ďalších 14 arbitrov z rôznych krajín predbežne suspendovala po víkendovom zasadnutí disciplinárnej komisie.

TRÚFA SI: Bolta skúška futbalový Coast Mariners. On túži po zmluve

Osemnásobný olympijský víťaz a svetový rekordér v šprinte na 100 aj 200 metrov by sa v prípade úspešného zvládnutia skúšky mohol predstaviť v tamojšej najvyššej súťaži A-League.

Futbalisti SR do 19 rokov v príprave proti Kuvajtu a Saudskej Arábii

Reprezentačný tréner SR 19 Albert Rusnák na ne nominoval 20-členný káder.

Baumgartner zo Sampdorie Janov posilnil Dunajskú Stredu

Dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar sa vrátil na Slovensko po štyroch rokoch, hosťovať v DAC bude do konca sezóny 2018/19.

Švédsky útočník Thelin bude hosťovať v Bayeri Leverkusen

Účastník MS 2018 v Rusku by mal v ofenzíve nahradiť Joela Pohjanpala.

Hamren by sa mal stať novým trénerom Islandu

Na poste nahradí Heimira Hallgrimssona.

Chorvát Barišič podpísal 4-ročný kontrakt s Glasgowom Rangers

Barišič má na svojom konte tri reprezentačné štarty, nedostal sa však do chorvátskej nominácie na MS v Rusku.

Courtois netrénuje s Chelsea, čaká na schválenie prestupu do Realu

Courtoisa by v Chelsea mohol nahradiť talentovaný Kepa, ktorý chytá v Španielsku za Athletic Bilbao.

Hart podpísal dvojročný kontrakt s FC Burnley

Manchester City za neho zinkasuje čiastku 3,5 milióna libier.

Najstarší hráč histórie MS El Hadary ukončil reprezentačnú kariéru

El Hadary si pripísal spolu 159 reprezentačných štartov a s Egyptom sa štyrikrát tešil z triumfu na Africkom pohári národov.

Jasný favorit je opäť Bayern, tvrdí väčšina bundesligových trénerov

Z osemnástich tímov až 15 predpovedá, že Bayern obháji titul.

Švajčiar Behrami skončil v reprezentácii z politických dôvodov

Švajčiarsky futbalový zväz Behramiho slová odmietol. Reprezentačný tréner Petkovič sa bráni, že viacerým skúseným hráčom tímu iba oznámil svoj plán dať šancu mladším adeptom na najcennejší dres.

V Belehrade je bezpečnosť prvoradá, domáci fanúšikovia vzbudzujú obavy

Pred zápasom 3. predkola Ligy majstrov CZ Belehrad - Spartak Trnava vládli obavy z výtržností a domáci organizátori na ne pripravili nielen fanúšikov Spartaka, ale aj zástupcov slovenských médií.

Kroenke sa chce stať jediným majiteľom Arsenalu, Usmanovovi dal ponuku

Kroenkeho spoločnosť Kroenke Sports and Entertainment (KSE) v súčasnosti vlastní 67 percent akcií.

Futbal-LM: Trnava chce v Belehrade zabojovať o dobrý výsledok

Hráči sa na zápas tešia, sú motivovaní, hoci v domácej Fortuna lige sa Spartaku nedarí podľa predstáv.