Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Neapol vyhral v Kyjeve, Milik úspešný už v prvom polčase

Na snímke vľavo slovenský hráč Neapola Marek Hamšík sa pozerá na hlavičkový súboj, vpravo jeho spoluhráč Arkadiusz Milik a vľavo hráč Kyjeva Domagoj Vida v úvodnom zápase B-skupiny Ligy majstrov Dynamo Kyjev - SSC Neapol v Kyjeve 13. septembra 2016. Foto: TASR/AP

Ďalším súperom SSC bude 28. septembra lisabonská Benfica.

Kyjev 14. septembra (TASR) - Úspešný vstup do nového ročníka Ligy majstrov UEFA majú za sebou futbalisti SSC Neapol. Taliansky vicemajster na úvod bojov v B-skupine vyhral na pôde Dynama Kyjev 2:1. Triumf hostí režíroval poľský útočník Arkadiusz Milik, ktorý sa dvoma presnými hlavičkami presadil ešte v prvom polčase.

Neapol nastúpil v základnej zostave aj so svojím slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. Ten stál na začiatku akcie pri druhom góle Milika, keď po jeho šikovnom prenesení hry centroval do pokutového územia Jose Callejon. Hamšík hral do 62. minúty, na ihrisku ho vystriedal Piotr Zielinski. "Síce do vedenia išli domáci, no my sme otočili skóre ešte pred prestávkou. V druhom dejstve už gól nepadol, domov cestujeme s troma bodmi," uviedol Hamšík pre svoj oficiálny web a dodal: "Hra nebola najlepšia, no víťazstvo je naše. Navyše sme uspeli vonku. Musíme sa poučiť z chýb."

Ďalším súperom SSC bude 28. septembra lisabonská Benfica, ktorá v stredu remizovala s Besiktasom Istanbul 1:1.

LM 2016/2017 - B-skupina:

Dynamo Kyjev - SSC Neapol 1:2 (1:2)
Góly: 26. Garmaš - 36. a 45.+2 Milik, ČK: 68. Sidorčuk (Kyjev), rozhodoval: Collum (Škót.)