EURO 2020: Angličania vyhrali v Čiernej Hore, Francúzi zdolali Island

Anglickí futbalisti, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Portugalčania neuspeli v pozícii úradujúcich majstrov Európy ani v druhom domácom vystúpení v kvalifikácii EURO 2020. So Srbskom v Lisabone iba remizovali 1:1.

Bratislava 26. marca (TASR) - Portugalskí futbaloví reprezentanti neuspeli v pozícii úradujúcich majstrov Európy ani v druhom domácom vystúpení v kvalifikácii EURO 2020. So Srbskom v Lisabone iba remizovali 1:1, od 30. minúty dohrávali bez zraneného Cristiana Ronalda, ktorý musel opustiť ihrisko pre problémy so stehenným svalom.

Francúzi zvíťazili v H-skupine nad Islandom 4:0. Majstri sveta sa ujali vedenia v 12. minúte po hlavičke Samuela Umtitiho, ktorý zužitkoval center Kyliana Mbappeho. V druhom polčase po akcii Benjamina Pavarda pridal druhý gól Olivier Giroud. Po pekných kombináciách sa presadili aj Mbappe s Antoineom Griezmannom. "Les Bleus" sú v tabuľke na čele o skóre pred Tureckom, ktoré zdolalo Moldavsko rovnako 4:0. Dva góly Turkov strelil Cenk Tosun, ďalšie pridali Hasan Ali Kaldirim a Kaan Ayhan.

Angličania triumfovali na pôde Čiernej Hory 5:1. V Podgorici prehrávali po góle Marka Vešoviča, no ešte do prestávky sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a napokon uštedrili domácim debakel. V druhom zápase A-skupiny remizovali Bulhari na pôde Kosova 1:1, ich jediný gól strelil kapitán bratislavského Slovana Vasil Božikov.