< sekcia Fortunaliga

FORTUNALIGA: Slovan zdolal Dunajskú Stredu 3:1

Na snímke zľava Jurij Medveděv (Slovan) a Lukáš Čmelík (Dunajská Streda) počas 2. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda v Bratislave 31. marca 2019. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Všetky góly padli v druhom polčase.

Bratislava 31. marca (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 2. kola nadstavbovej časti skupiny o titul vo Fortuna lige nad Dunajskou Stredou 3:1. "Belasí" majú po tomto triumfe v tabuľke 16-bodový náskok pred druhou Žilinou, tretia Dunajská Streda zaostáva o 19 bodov.

Všetky góly padli v druhom polčase, najskôr poslal Slovan do vedenia Aleksandar Čavrič, z penalty vyrovnal Eric Davis. O výhre domácich rozhodol striedajúci Dejan Dražič, poistku pridal v nadstavenom čase Andraž Šporar.

2. kolo o titul

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:0)

Góly: 48. Čavrič, 62. Dražič, 90.+1 Šporar - 51. Davis (z 11 m). Rozhodovali: Ziemba - Vorel, Kováč, ŽK: Strelec, Bajrič - Kone, Herc, Kalmár, Čmelík, Davis, ČK: 31. Herc (DAC) po 2. ŽK, 14.030 divákov.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Suchockij, Božikov, Bajrič, Medveděv – De Kamps, Ljubičič (70. Holman) – Strelec (61. Dražič) - Čavrič, Šporar, Moha (87. Guzmics)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Huk, Kone, Davis (78. Šimčák) - Vida (70. Bednár), Herc, Ronan - Kalmár - Divkovič (55. Čmelík), Taiwo

Slovan začal aktívne, od úvodu mal viac z hry a podnikal do obrany DAC nebezpečné výpady. Ako prvý ohrozil bránku hostí Čavrič. Najskôr po centri Suchockého namieril z voleja nepresne, neskôr poslal loptu prízemnou strelou tesne vedľa žrde. V 9. minúte Slovan opäť pohrozil po rýchlom protiútoku, sľubnú šancu zmarila nevydarená finálna prihrávka. "Belasí" boli pánmi na ihrisku, ďalšiu kombináciu so zakončením Mohu ponúkli divákom na konci 15. minúty. Hostia sa dostali pred Greifa až po 16 minútach, keď sa k strele dostal Ronan. V 22. minúte opečiatkoval pravú žrď Suchockij po strele z priameho kopu. Hostia utrpeli tvrdý úder v 31. minúte, keď po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko Christián Herc. Prvý polčas zakončila nebezpečná strela De Kampsa, ktorú Jedlička vytesnil vedľa bránky.

Po prestávke sa začalo zostra. V 48. minúte sa Čavrič dostal k odrazenej lopte a poslal ju za chrbát Jedličku - 1:0. Radosť Slovana však netrvala dlho, po protiútoku hostí fauloval v šestnástke Bajrič a Davis z pokutového kopu vyrovnal. Hra sa potom kúskovala, na oboch stranách pribúdali nepresnosti. V 61. minúte poslal tréner Slovana Martin Ševela na ihrisko Dejana Dražiča a srbský útočník hneď svoj prvý dotyk s loptou premenil na gól - 2:1. "Belasí" sa po góle upokojili, opäť mali loptu pod kontrolou, na 3:1 mohol zvýšiť Šporar po prihrávke Mohu. Najlepší ligový strelec však poslal loptu vedľa bránky. Hostia sa napriek početnej nevýhode nevzdávali, v 77. minúte Taiwo takmer potrestal laxnosť obrany Slovana. V závere duelu mal hlavné slovo Moha. Najskôr v 83. minúte zahodil penaltu, keď ho vychytal Jedlička, o pár sekúnd neskôr stroskotal na brankárovi aj po samostatnom úniku. Gólom sa neskončila ani strela Dražiča z dobrej pozície. V nadstavenom čase pridal 21. gól v sezóne Šporar.

Martin Ševela, tréner Slovana: "V prvom polčase to bola taktická hra, my sme mali lepší štart do zápasu. Chceli sme streliť gól čo najrýchlejšie. Futbal sa však rozbehol až po polčase. Museli sme byť trpezliví, vedeli sme, že naše šance aj vďaka početnej prevahe prídu. Hráčom som dal viac informácií ako v predchádzajúcich zápasoch. Sme šťastní, u nás prevláda spokojnosť, ďakujeme skvelým fanúšikom, boli opäť fantastickí."

Peter Hyballa, tréner DAC: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu, je zaslúžené. Som hrdý na mojich hráčov, lebo sme hrali dobre v oslabení proti najlepšiemu mužstvu ligy. Donútili sme hrať Slovan naplno až do posledných sekúnd. Chceli sme viac držať loptu v strede, lebo sme vedeli, že Slovan je silný na krajoch. Herca mohol rozhodca upozorniť, nie ho hneď vylúčiť. Na krásnom štadióne sa hral dobrý futbal a som rád, že sme k nemu prispeli aj my."

sobota

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Králik (vlastný) - 40. Sluka. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Bálint, ŽK: Qose, J. Maslo, Čurma – Diaz, Káčer, ČK: 90.+ Diaz (Žilina), 1636 divákov

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Kmeť (60. Gerec), Kostadinov (78. V. Jedinák), Gál-Andrezly – Tandir (65. Mustednagič)

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Sluka – Diaz, Minárik – Škvarka (70. Tomič), Káčer, Mihalík (84. Pečovský) – Balaj (73. Boženík)

2. kolo o záchranu

FC Nitra - AS Trenčín 2:2 (1:1)

Góly: 9. Sokovič, 60. Bílovský - 37. Čatakovič (z 11 m), 79. Paur. Rozhodovali: Glova – Hancko, Bobko, ŽK: Vestenický, Šimončič - Yem, Lamine.

Nitra: Pindroch – Charizopulos, Niba, Farkaš, Chovanec (46. Šurnovský) – Chobot (63. Machovec), Šimončič – Bilovský – Gatarič, Vestenický (69. Fábry), Sokovič

Trenčín: Chudý – Zubairu, Yem, Kleščík, Paur – Roguljič (87. Kadák) – Slávik, Lamine (70. Umeh) – Laczkó (82. Sleegers), Čatakovič, Corryn

FK Senica - FK Železiarne Podbrezová 0:0

Rozhodovali: Smolák – Somoláni, Galo – Očenáš, ŽK: Da Graca, Dubois, Petshi – Obročník, Olatunji, 757 divákov.

Senica: Taborda – Dubois, Dias, Da Graca, Krč – Petshi, El Moudane (86. Klapan), Tesija (81. Zezinho) - Deretti (57. Azankpo), Ramirez - Castaňeda

Podbrezová:
Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Štefánik (31. Fadairo) – Leško, Špyrka, Hlohovský (86. Podstavek) – Olatunji (76. Wiezik)

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Gól: 88. Práznovský. Rozhodovali: Pavlík - Weiss, Jenčura, ŽK: Grozdanovski, Orávik, Válovčan (všetci ViOn), 2390 divákov

Trnava: Bolek - Turňa, Abena, Janeška, Čonka - Pekár (61. Sloboda), Grendel - Markoski (61. Lovás), Yilmaz, Miesenböck - Depetris