Ekonomika

Hospodárstvo: Dôvera spotrebiteľov v USA v marci nečakane klesla

Index spotrebiteľskej dôvery inštitútu Conference Board v marci klesol na 124,1 bodu zo 131,4 bodu vo februári. Ekonómovia počítali s nárastom indexu na 133 bodov.

E. Heger: Zákon o IT vo verejnej správe bude zápasiť s rezortizmom

Vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) označil námietky poslanca za racionálne.

Kurz eura klesol pod 1,13 USD/EUR

Zneistenie okolo brexitu a obchodné konflikty síce mali negatívy vplyv na náladu nemeckých spotrebiteľov, ale prieskum poradenskej spoločnosti GfK ukázal, že ich ochota nakupovať je stále vysoká.

Rašiho úrad školil zástupcov najmenej rozvinutých okresov

Hlavným cieľom školenia bolo podeliť sa o poznatky o posudzovaní žiadostí o regionálny príspevok.

Zákon upravujúci výber žiadostí o príspevok z fondov, je v 2.čítaní

Proces výberu sa má zmeniť tak, aby obsah hodnotiacej správy nemal a nemohol mať vplyv na výsledok konania o žiadosti o nenávratný finančný príspevok.

Hospodársky pokles pociťujú aj dopravcovia

Z dát zákazníkov spoločnosti vyplýva, že dopravcovia v minulom roku obmedzili nákladnú dopravu do vzdialenejších štátov Európy, predovšetkým do Francúzska a Španielska.

Odvodový bonus by bol výhodný iba pre 10 % najlepšie zarábajúcich

Príjmy verejnej správy zo sociálnych odvodov a firemnej dane by síce boli nižšie, ale viac by sa vybralo na daniach od zamestnancov, ktoré sú príjmom miest a obcí.

Antošová: V zákone o neprimeraných podmienkach sa majú posunúť termíny

Kiska vetoval zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami a vrátil ho poslancom s pripomienkami.

ZLATÁ HORÚČKA: Prečo špekulanti s kryptomenami prišli o svoje peniaze?

Čo robiť, ak chceme výhodne investovať do kryptomien, prípadne sme do nich nevýhodne investovali v minulosti? Článok je AKTUALIZOVANÝ o VIDEO. ,aktualizované 

Počet domov vo výstavbe v USA klesol vo februári o 8,7 %

Podľa údajov ministerstva, stavbári vo februári po úprave o sezónne vplyvy začali stavať 1,16 milióna obytných nehnuteľností. To je menej ako 1,27 milióna v januári.

EP odobril zákony na ekologickejší a odolnejší trh EÚ s elektrinou

Poslanci schválili štyri legislatívne texty týkajúce sa trhu EÚ s elektrickou energiou. Ide o poslednú súčasť balíka opatrení s názvom Čistá energia pre všetkých Európanov.

EÚ a Čína sa budú snažiť o vytvorenie férovejšieho svetového obchodu

Európske krajiny sa snažia zintenzívniť vzťahy s Čínou, zároveň však tlačia na dodržiavanie férových obchodných praktík.

Projekt z dielne Rašiho úradu má otvoriť služby štátu tretím stranám

Cieľom je vytvoriť platformu, kde môžu ľubovoľné subjekty zo súkromného sektora a štátne inštitúcie vyvíjať a ponúkať vlastné aplikácie na poskytovanie elektronických služieb štátu.

SPPK: SR zavalili dovozy zahraničných agropotravinárskych výrobkov

V porovnaní s rokom 2017 sa vlani záporné saldo zvýšilo o 266,3 milióna eur, teda o 19,3 %. Pri živočíšnych výrobkoch sa zvýšilo o 8,3 %, u potravín, nápojov a tabaku o 18,4 %.

Šesť malých firiem zo SR sa zdokonalí v izraelskom akcelerátore

Po vlaňajšej úspešnej skúsenosti s americkým akcelerátorom Smart City Works začal úrad spolupracovať s izraelským akcelerátorom SIT 4.

Poslanci rozhodli, že legislatívu k brexitu prerokujú zrýchlene

Zámerom legislatívy je prijať potrebné opatrenia, ktoré SR pripravia na situáciu, ak by nastal tvrdý brexit, a minimalizujú aspoň niektoré bezprostredne hroziace negatívne dosahy.

Kmeňoví zamestnanci Škody Auto dostanú bonus 65.000 Kč

Na tejto sume sa odborári dohodli na kolektívnom rokovaní s firmou Škoda. Tá vypláca zamestnancom nad rámec mesačnej mzdy počas roka dva bonusy.

Chaotický odchod Británie z EÚ cezhraničné toky energií neovplyvní

Británia dováža z kontinentálnej Európy zhruba 5 % až 6 % elektrickej energie. Dováža aj zemný plyn, a to prostredníctvom plynovodov z Európskej únie a Nórska a formou LNG z Ruska, USA a Kataru.

NBS znížila predpoklad rastu HDP Slovenska v roku 2019 na 3,5 %

Na aktuálnej prognóze sa negatívne prejavili významné zníženie tempa zahraničného dopytu a pretrvávajúce slabšie výsledky automobilového priemyslu vo veľkých ekonomikách eurozóny.,aktualizované