Ekonomika

Zisk bankového sektora v USA v 3. kvartáli vzrástol

Zisk sektora za tri mesiace od júla do septembra 2018 dosiahol 62 miliárd USD.

Ceny ropy padli o vyše 7 %

Obnovený výpredaj v sektore energií je spojený s prudkým oslabením akciového trhu. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average podvečer strácal takmer 500 bodov alebo 2 %.

Laureáti si prevzali ocenenia za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť

Cieľom je ocenenie najúspešnejších organizácií, ktoré v priebehu roka prešli komplexným hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali výborné výsledky a inovatívne manažérske prístupy.

Mayovej dohodu o brexite podporil guvernér britskej centrálnej banky

Dohoda o brexite, ktorú vyjednala premiérka Mayová, narazila v jej Konzervatívnej strane na tvrdý odpor, takže možno nezíska dostatočnú podporu v parlamente.

Eurobarometer: Podpora občanov eurozóny pre euro je najvyššia

Výsledky prieskumu ukazujú, že podpora eura medzi občanmi eurozóny je najvyššia v poradí už druhý rok za sebou.

Najvyšší kontrolný úrad upozorňuje na nedostatočné čerpanie eurofondov

Slovensko v treťom programovom období zatiaľ vyčerpalo dve miliardy eur, čo je necelých 14,5 % z celkovej alokácie finančných zdrojov. ,aktualizované 

Ropné trhy vstupujú do obdobia bezprecedentnej volatility

OPEC tlačí na obmedzenie ťažby o 1 milión až 1,4 milióna barelov denne. Obáva sa totiž rastúcej produkcie a prebytku na trhu, ktorý by mohol viesť k podobnému pádu cien ako v roku 2014.

Výbor pre zdravotníctvo prerušil rokovanie o návrhu štátneho rozpočtu

Zelník pripomenul, že požiadavku na vyšší rozpočet majú napríklad aj Asociácia nemocníc Slovenska, Asociácie polikliník a zdravotníckych zariadení. Pripustil, že peňazí je reálne málo.

Zahraničný obchodný reťazec v SR má odlievať zisky a vyhýbať sa daniam

Obchodné reťazce pôsobiace na Slovensku by mali od budúceho roka platiť osobitný odvod vo výške 2,5 % z ich čistého obratu. Vyplýva to z návrhu zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov.

Obchodná vojna medzi USA a Čínou môže ovplyvniť vianočnú sezónu

USA uvalili clá na dovoz potravín, elektroniky, spotrebičov, nábytku a kozmetiky z Číny a ázijská krajina zase zaviedla clá napríklad na potraviny a vozidlá z USA.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby má nového šéfa

NASES vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády SR za účelom plnenia odborných úloh v oblasti informatizácie spoločnosti. ,aktualizované 

Prudký pád bitcoinu pokračuje, jeho kurz klesol pod 4225 USD

Kurz bitcoinu v utorok klesol pod hranicu 4225 USD (3697,38 eura) a dostal sa na 13-mesačné minimum. Výpredaj zasiahol aj ďalšie digitálne meny, ako sú ethereum, litecoin a ripple.

Technická univerzita v Košiciach má preniesť výskum a vývoj do praxe

Prototypové a inovačné centrum (PaIC) Strojníckej fakulty (SjF) a Laboratórium excelentného výskumu Stavebnej fakulty slávnostne otvorili v utorok.

Finančný výbor schválil návrh vyrovnaného rozpočtu na rok 2019

V budúcich rokoch by sa podľa ministra financií mali politici sústrediť na to, ako by sa mali použiť dosiahnuté rozpočtové prebytky.

Britské firmy aktivujú krízové plány pre brexit bez dohody

Premiérka Theresa Mayová získala v pondelok (19. 11.) podporu viacerých firiem v súvislosti so svojím návrhom na tzv. rozvod. Ale Británia je hlboko rozdelená v otázke brexitu.

Nadácia Volkswagen Slovakia za desať rokov prispela sumou 5,8 mil. eur

Podľa Ralfa Sachta, predsedu predstavenstva Volkswagen Slovakia, spoločnosť ako jedna z najvýznamnejších na Slovensku si uvedomuje, že je dôležité pomáhať rôznym znevýhodneným skupinám ľudí.

T. Borec: Koncipientska prax by sa skracovať nemala

Borec je za ponechanie päťročnej praxe a zdôrazňuje najmä potrebu zvýšiť kvalitu vzdelávania a absolventov právnických fakúlt.

Nemecký chemický koncern BASF stavia na čínsky trh

Vedenie BASF informovalo, že plánuje rozšíriť súčasný závod v meste Nan-ťing a zároveň postaviť nový veľký závod v meste Čan-ťiang na juhu krajiny

Zisk Lowe v 3. kvartáli klesol, ale menej ako sa čakalo

Čistý zisk Lowe sa za 3. štvrťrok (do konca októbra 2018) znížil na 629 miliónov USD (550,45 milióna eur) alebo 78 centov za akciu, z 872 miliónov USD alebo 1,05 USD/akcia pred rokom.