Bratislava

UNB: Operačný stôl pre neurochirurgiu na Kramároch sme zaobstarali

Poslanci parlamentného výboru pre zdravotníctvo sa budú v utorok situácii na neurochirurgii v nemocnici na bratislavských Kramároch podrobne venovať.

Vallo: Tak rozsiahle dopravné obmedzenia nemuseli v Bratislave nastať

Uzávera ulice Mlynské nivy bude na dobu jeden rok. Prvého polroka pôjde o úplnú uzáveru ulice, druhý polrok bude táto ulica sprejazdnená pre MHD.

Obnovu električkovej radiály v Karlovej Vsi plánujú spustiť až v lete

Obnova Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály má byť spustená v čase rozsiahlych dopravných obmedzení v Bratislave, ktoré majú začať vo februári.

Bratislavu čakajú rozsiahle dopravné obmedzenia

Najväčšie dopravné obmedzenia budú súvisieť s prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a to pre výstavbu bratislavského obchvatu D4 a R7. ,aktualizované 

Bratislavský sad Janka Kráľa má aktuálny dendrologický posudok

V súčasnosti je však otázne, kedy by mal byť vypracovaný komplexný plán výsadby, kto ho nechá vypracovať a kto ho bude financovať.

ZÁZNAM: TK primátora hlavného mesta SR Bratislavy M. Valla

Sledujte záznam.,aktualizované 

Šofér bez vodičského preukazu unikal a nereagoval na varovné výstrely

Pri lustrácii policajti zistili, že vodič, 41-ročný Milan H. z Bratislavy, má uložený zákaz šoférovať na 60 mesiacov.

Bratislavská Mlynica je vo výbere na prestížnu európsku cenu

Za Slovensko realizácie nominovali Slovenská komora architektov a dvaja nezávislí experti, Henrieta Moravčíková a Štefan Moravčík.

Komunálny podnik má byť benefit pre celé mesto, mienia poslanci

V diskusnej relácii Mesiac v Bratislave internetovej televízie Tablet TV boli poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva (MsZ) Branislav Záhradník (nezávislý) a Igor Polakovič (Team Vallo).

V Starom Meste pribudne na jar nové detské ihrisko

Stavba si podľa jej vyžiada výrub piatich tisov obyčajných, ktoré rastú v priamom zábere hracích prvkov, a nie sú v súlade s platnými technickými normami.

Je to na hrane, hovoria o rozsahu zimnej údržby poslanci Bratislavy

Poslanci veria, že výrazne efektívnym riešením pre zimnú, ale aj letnú údržbu v Bratislave bude vytvorenie vlastného komunálneho podniku. Jeho kreovaniu sa venujú v podstatnej časti diskusie.

Karlova Ves žiada mesto o verejnú prezentáciu projektu obnovy

Starosta Dúbravky Martin Zaťovič sa tiež teší, že príde k modernizácii trate, ktorá ráta aj s opravou zdevastovaného podchodu pri zastávke Damborského.

Pred MS v hokeji dostane bratislavská stanica len kozmetické úpravy

Na Hlavnej stanici má podľa ŽSR pribudnúť nové svetelné označenie stanice (hlavný nápis), štyri nové pokladnice v čakárni.

Pre výstavbu D4 a R7 pribudne od nedele ďalšie dopravné obmedzenie

Vo večerných hodinách bude v nedeľu uzavretá cesta II/503 Šamorín – Kvetoslavov, kde doprava bude presmerovaná na novovybudovanú obchádzkovú trasu súbežnú s cestou II/503.

POPLACH V BRATISLAVE: U 28-ročného muža potvrdili osýpky

Ako hygienici dodali, náplňou protiepidemických šetrení a opatrení je zisťovanie kontaktov pacienta, ich eventuálna izolácia a vakcinácia v indikovaných prípadoch.

Dva prípady lúpežných prepadnutí čerpacích staníc sú objasnené

Obvinený Kristián Č. mal 26. decembra 2018 okolo 21.30 h vojsť do predajných priestorov čerpacej stanice, kde mal pod hrozbou použitia zbrane požadovať od jej zamestnankýň vydanie finančnej hotovosti.

POĎ VON: Jazz Belles a Siesta v galérii

Tipy na kultúrne podujatia.

Kalavská: Robíme všetko, aby mala neurochirurgia vybavenie čo najskôr

Podľa pracovníkov bratislavskej neurochirurgie funguje na pracovisku napríklad len jeden operačný stôl, pričom na normálny chod kliniky sú potrebné tri.

Bratislava zazmluvnila výstavbu parkov v Starom Meste a Karlovej Vsi

Mestský park Komenského, ktorý má pozostávať z drevenej rámovej konštrukcie s povrchovou úpravou, doplnenej kvetináčmi z agátového dreva, pre mesto zrealizuje spoločnosť ERPOS za 375.260,32 eura.