Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina
< sekcia Basketbal

Good Angels krok od titulu, Piešťanské Čajky zdolali aj v druhom dueli

Na snímke vpravo tréner Košíc Peter Jankovič Foto: TASR/František Iván

Svoj štrnásty majstrovský titul za sebou môžu spečatiť v treťom finálovom súboji, ktorý je na programe v stredu 19. apríla.

Piešťany 16. apríla (TASR) - Basketbalistky GOOD ANGELS Košice delí už len jedno víťazstvo od ďalšieho majstrovského titulu. V druhom finálovom stretnutí extraligy žien triumfovali na palubovke Piešťanských Čajok 79:59 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0 na zápasy. Svoj štrnásty majstrovský titul za sebou môžu spečatiť v treťom finálovom súboji, ktorý je na programe v stredu 19. apríla o 18.00 hod. v košickej Angels aréne.

V úvode zápasu držali domáce basketbalistky s favorizovaným súperom krok, postupne si však začali Košičanky vytvárať menší náskok. Zverenkyne trénera Martina Pospíšila zlepšili v druhej štvrtine svoj herný prejav, s vyššou úspešnosťou streľby dokázali stiahnuť skóre stretnutia na polčasových 34:36.

Po prestávke pokračovala vyrovnaná bitka. Domácim hráčkam sa podarilo dostať aj do vedenia, ale len na krátky moment. Taktovku mali totiž skúsene vo svojich rukách hosťujúce hráčky. Piešťany odišli v záverečnej štvrtine strelecky, čo umožnilo Košiciam dokráčať k pohodlnému víťazstvu a tiež k druhému finálovému bodu v sérii.

Extraliga ženy - 2. zápas finále:

Piešťanské Čajky - GOOD ANGELS Košice 59:79 (34:36)

zostavy:

Piešťany: Oliverová 16, Brownová 14, Páleníková 9, Oroszová 8, Slamová 2 (Handyová 6, Mikulášiková 2, Baletičová a Dudášová po 1)

Košice: Oblaková 17, Žirková 16, Jurčenková 15, Baughová 10, Kupčíková 8 (Bálintová 6, Stehlíková 4, Baburová 3, Janoščíková 0)

TH: 17/13 - 25/22, fauly: 23 - 18, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Tomašovič, Lamoš, Margala.
štvrtiny: 19:24, 15:12, 18:19, 7:24