Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Basketbal

NBA: Dončič aj Jokič dosiahli triple double

Center Denver Nuggets Nikola Jokič (vpravo) a Kelly Olynyk (vľavo) v druhom polčase zápasu basketbalovej NBA v pondelok 11. marca 2024 v Denveri. Foto: TASR/AP

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií.

New York 12. marca (TASR) - Basketbalisti Denveru vyhrali v noci na utorok v zámorskej NBA nad Torontom 125:119. Hviezdny Nikola Jokič sa na tom podieľal triple double, ktoré bolo preňho 21. v prebiehajúcej sezóne.

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií. "V prvom polčase súper veľa skóroval a my sme zle bránili. Potrebovali sme sa im vyrovnať a prekonať ich fyzickú silu. To sa nám podarilo a otočili sme duel v náš prospech. Bojovali sme, ukázali sme svoj charakter, že sa nevzdávame," citovala srbského pivota AFP. Obhajca titulu triumfoval v treťom zápase za sebou a v deviatom z uplynulých desiatich stretnutí. Denveru patrí druhé miesto v Západnej konferencii.

Luka Dončič si pripísal 17. triple double v sezóne a pomohol Dallasu k tretiemu víťazstvu v rade. Slovinec mal 27 bodov, 14 asistencií a 12 doskokov a Mavericks aj jeho zásluhou zdolali Chicago 127:92. "Pre neho je to iba o víťazstve tímu. Čísla pre neho neznamenajú veľa, ale keď sa na konci kariéry obzrie späť, uvidí, že jeho hra bola na inej úrovni," povedal tréner Dallasu Jason Kidd.

Boston dosiahol ako prvý tím v sezóne 50. triumf. Najlepší tím Východnej konferencie uspel na palubovke Portlandu 121:99. Jaylen Brown dosiahol 27 bodov a Jayson Tatum mal na konte o bod menej.